Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkopostną - 06.03.2016r.
  1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Cholcha z parafii św. Jadwigi w Gdyni, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Plan rekolekcji jest następujący:
  • 7 marca - poniedziałek
    • 8.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kłanina.
    • 8.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Werblini
    • 9.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla gimnazjum w Starzynie
    • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
    • 11.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Starzynie
    • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
    • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
  • 8 marca – wtorek
    • 8.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Werblini
    • 9.00 – msza święta z nauką dla gimnazjum w Starzynie
    • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
    • 11.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Starzynie
  •  9 marca – środa
    • 8.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Werblini
    • 9.00 – msza święta z nauką dla gimnazjum w Starzynie
    • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych,
    • 11.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Starzynie
    • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
  • Spowiedź święta w czasie rekolekcji przed każdą mszą świętą – ofiary zebrane we wtorek i środę przekazane będą na rzecz prac ojca rekolekcjonisty – serdeczne Bóg zapłać. Dzieci i młodzież w pierwszym dniu rekolekcji prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
  1. Trwa Wielki Post – trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00. W biurze parafialnym nabyć można świece – paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Spowiedź święta przedświąteczna z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii będzie miała miejsce w sobotę 19 marca przed południem.

2. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Ossowskich, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic – u p. Grażyny Lantowskiej w kwiaciarni. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.

3. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przed uroczystością pierwszej Komunii Świętej.

4. W piątek, 18 marca o godz. 14.15 organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową na Kalwarię Wejherowską – koszt 10 zł – zapisy w biurze parafialnym. W programie msza święta w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 uczczenie Relikwii Krzyża Świętego i Droga Krzyżowa na Kalwarii.

5. W niedzielę 17 kwietnia o godz. 15.00 w kościele w Leśniewie rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

6. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a w przyszłą niedzielę w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

7. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi. Do nabycia Gość Niedzielny.

•     II-ga: Bartłomiej Doppke z par. Tyłowo i Karolina Maszota z par. Starzyno.
    •     II-ga: Sebastian Oszczyk z par. Bolszewo i Barbara Maciejewska z par. Starzyno.
    •     II-ga: Michał Milewski z par. Choczewo i Lucyna Hallmann z par. Starzyno.

9. Ks. Andrzej Jereczek organizuje pielgrzymkę do Portugalii na 100-tu lecie objawień NMP w Fatimie. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 20 do 28 kwietnia 2017 roku. Po mszy świętej możemy otrzymać w biurze parafialnym program pielgrzymki.

10. Na stronie parafialnej zamieszczone są zdjęcia z wyjazdu dzieci i młodzieży do Karpacza.

11. 18-go marca w piątek wyruszy piesza Droga Krzyżowa z Jastrzębiej Góry do Helu. Początek o godz. 18.00 mszą świętą u ojców Jezuitów w Jastrzębiej Górze.

12. Sołectwo Starzyno wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Starzynie organizują wyjazd do kina z okazji Dnia Kobiet na film pt.: „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Wyjazd w dniu 16 marca sprzed remizy OSP Starzyno w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 12 zł. Zapisy oraz szczegółowe informacje u pani Joanny Liss.

13. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dzień po świętach wielkanocnych rozpoczniemy prace przy wymianie dachu na plebanii – rodziny, które mogłyby i chciałyby wesprzeć te prace prosimy o ofiarę na rzecz tych prac – serdecznie Bóg zapłać.