Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkopostną - 06.03.2016r.
 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Cholcha z parafii św. Jadwigi w Gdyni, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Plan rekolekcji jest następujący:
 • 7 marca - poniedziałek
  • 8.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kłanina.
  • 8.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Werblini
  • 9.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla gimnazjum w Starzynie
  • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
  • 11.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Starzynie
  • 16.30 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
  • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
  • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
 • 8 marca – wtorek
  • 8.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Werblini
  • 9.00 – msza święta z nauką dla gimnazjum w Starzynie
  • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
  • 11.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Starzynie
  • 16.30 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
  • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
  • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
 •  9 marca – środa
  • 8.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Werblini
  • 9.00 – msza święta z nauką dla gimnazjum w Starzynie
  • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych,
  • 11.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Starzynie
  • 16.30 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
  • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
  • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
 • Spowiedź święta w czasie rekolekcji przed każdą mszą świętą – ofiary zebrane we wtorek i środę przekazane będą na rzecz prac ojca rekolekcjonisty – serdeczne Bóg zapłać. Dzieci i młodzież w pierwszym dniu rekolekcji prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
 1. Trwa Wielki Post – trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00. W biurze parafialnym nabyć można świece – paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Spowiedź święta przedświąteczna z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii będzie miała miejsce w sobotę 19 marca przed południem.
   
 2. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Ossowskich, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic – u p. Grażyny Lantowskiej w kwiaciarni. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
   
 3. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przed uroczystością pierwszej Komunii Świętej.
   
 4. W piątek, 18 marca o godz. 14.15 organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową na Kalwarię Wejherowską – koszt 10 zł – zapisy w biurze parafialnym. W programie msza święta w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 uczczenie Relikwii Krzyża Świętego i Droga Krzyżowa na Kalwarii.
   
 5. W niedzielę 17 kwietnia o godz. 15.00 w kościele w Leśniewie rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych.
   
 6. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a w przyszłą niedzielę w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 7. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi. Do nabycia Gość Niedzielny.
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  •     II-ga: Bartłomiej Doppke z par. Tyłowo i Karolina Maszota z par. Starzyno.
  •     II-ga: Sebastian Oszczyk z par. Bolszewo i Barbara Maciejewska z par. Starzyno.
  •     II-ga: Michał Milewski z par. Choczewo i Lucyna Hallmann z par. Starzyno.
    
 9. Ks. Andrzej Jereczek organizuje pielgrzymkę do Portugalii na 100-tu lecie objawień NMP w Fatimie. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 20 do 28 kwietnia 2017 roku. Po mszy świętej możemy otrzymać w biurze parafialnym program pielgrzymki.
   
 10. Na stronie parafialnej zamieszczone są zdjęcia z wyjazdu dzieci i młodzieży do Karpacza.
   
 11. 18-go marca w piątek wyruszy piesza Droga Krzyżowa z Jastrzębiej Góry do Helu. Początek o godz. 18.00 mszą świętą u ojców Jezuitów w Jastrzębiej Górze.
   
 12. Sołectwo Starzyno wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Starzynie organizują wyjazd do kina z okazji Dnia Kobiet na film pt.: „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Wyjazd w dniu 16 marca sprzed remizy OSP Starzyno w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 12 zł. Zapisy oraz szczegółowe informacje u pani Joanny Liss.
   
 13. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dzień po świętach wielkanocnych rozpoczniemy prace przy wymianie dachu na plebanii – rodziny, które mogłyby i chciałyby wesprzeć te prace prosimy o ofiarę na rzecz tych prac – serdecznie Bóg zapłać.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…