Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkopostną - 28.02.2016r.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Cholcha z parafii św. Jadwigi w Gdyni.
   
 2. Trwa Wielki Post – trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00. W biurze parafialnym nabyć można świece – paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
   
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a ks. Adam w piątek 11 marca, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.00 spowiedź w Starzynie.
   
 4. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12.00 poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnych.
   
 5. W piątek, 18 marca o godz. 14.15 organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową na Kalwarię Wejherowską – koszt 10 zł – zapisy w biurze parafialnym. W programie msza święta w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 uczczenie Relikwii Krzyża Świętego i Droga Krzyżowa na Kalwarii.
   
 6. W piątek o godz. 3:00 wyjazd pielgrzymów na uroczystości ku czci świętego Kazimierza do Wilna.
   
 7. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
   
 8. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.  
       
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym do końca miesiąca można zamówić zaproszenia na uroczystość pierwszokomunijną.
   
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  •     I-sza: Bartłomiej Doppke z par. Tyłowo i Karolina Maszota z par. Starzyno.
  •     I-sza: Sebastian Oszczyk z par. Bolszewo i Barbara Maciejewska z par. Starzyno.
  •     I-sza: Michał Milewski z par. Choczewo i Lucyna Hallmann z par. Starzyno.
  •     III-cia: Przemysław Szymon Dettlaff z par. Strzelno i Joanna Julia Byczk z par. Starzyno.
    
 11. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Wilna na „Kaziuki”.
   
 12. Ks. Andrzej Jereczek organizuje pielgrzymkę do Portugalii na 100-tu lecie objawień NMP w Fatimie. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 20 do 28 kwietnia 2017 roku. Po mszy świętej możemy otrzymać w biurze parafialnym program pielgrzymki.
   
 13. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…