Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkopostną - 28.02.2016r.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Adam Cholcha z parafii św. Jadwigi w Gdyni.

2. Trwa Wielki Post – trwajmy w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00. W biurze parafialnym nabyć można świece – paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a ks. Adam w piątek 11 marca, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.00 spowiedź w Starzynie.

4. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12.00 poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnych.

5. W piątek, 18 marca o godz. 14.15 organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową na Kalwarię Wejherowską – koszt 10 zł – zapisy w biurze parafialnym. W programie msza święta w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 uczczenie Relikwii Krzyża Świętego i Droga Krzyżowa na Kalwarii.

6. W piątek o godz. 3:00 wyjazd pielgrzymów na uroczystości ku czci świętego Kazimierza do Wilna.

7. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.

8. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.

9. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym do końca miesiąca można zamówić zaproszenia na uroczystość pierwszokomunijną.

•     I-sza: Bartłomiej Doppke z par. Tyłowo i Karolina Maszota z par. Starzyno.
    •     I-sza: Sebastian Oszczyk z par. Bolszewo i Barbara Maciejewska z par. Starzyno.
    •     I-sza: Michał Milewski z par. Choczewo i Lucyna Hallmann z par. Starzyno.
    •     III-cia: Przemysław Szymon Dettlaff z par. Strzelno i Joanna Julia Byczk z par. Starzyno.

11. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Wilna na „Kaziuki”.

12. Ks. Andrzej Jereczek organizuje pielgrzymkę do Portugalii na 100-tu lecie objawień NMP w Fatimie. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 20 do 28 kwietnia 2017 roku. Po mszy świętej możemy otrzymać w biurze parafialnym program pielgrzymki.

13. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną.