Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkopostną - 14.02.2016r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc dla parafii w Ostrowie i ks. proboszcza Andrzeja.
   
 2. Rozpoczął się Wielki Post – zachęcamy do podejmowania wiekopostnych postanowień, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00. – przy głównym wyjściu zabrać można ze sobą skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas, które zbierzemy tradycyjnie we Wielką Sobotę.
   
 3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 4. Serdecznie zachęcamy jako wspólnota parafialna do ofiarowania 1% podatku na rzecz Alicji Dettlaff (KRS 0000037904 tytułem 16290 Dettlaff Alicja Maria).  28 maja – w sobotę po uroczystości Bożego Ciała odbędzie się festyn na rzecz Szymona Rutha – osoby które pragnęłyby włączyć się w jego organizację prosimy o kontakt z panem Henrykiem Kunc, panią Joanną Liss, panią Lucynę Roeske, państwem Patrycją i Łukaszem Rutha bądź z naszą parafią.
   
 5. Jutro (poniedziałek) w kościele po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla Męskiej Róży.  
   
 6. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.   
      
 7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc do Wilna na Kaziuki. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. W biurze parafialnym i u ks. Adama można odbierać karty zgłoszenia na wyjazd do Karpacza i Wilna – osoby z rezerwowej listy.
   
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można zamówić zaproszenia na uroczystość pierwszokomunijną.
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Przemysław Szymon Dettlaff z par. Strzelno i Joanna Julia Byczk z par. Starzyno.
  • II-ga: Przemysław Mateusz Zych par. Starzyno i Kornelia Anna Roeske z par. Puck.
    
 10. Studio Teatralne Art-Re Kraków zaprasza na spektakl teatralny pt. „Kozucha Kłamczucha” który odbędzie się w remizie OSP Starzyno w dniu 15 lutego o godz.13.00. Wstęp wolny.
   
 11. Informujemy, że tegoroczne bierzmowanie będzie miało miejsce w sobotę 28 maja – sakramentu udzieli naszej młodzieży Ks. Biskup Zbigniew Zieliński.
   
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 dzieci i młodzież udają się wraz z ks. Adamem na zimowisko do Karpacza.
   
 13. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy jednej z rodzin ze Starzyna za ofiarowanie ornatów ze Świętą Rodziną, Świętą Siostrą Faustyną, alb i komż.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…