Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkopostną - 14.02.2016r.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc dla parafii w Ostrowie i ks. proboszcza Andrzeja.

2. Rozpoczął się Wielki Post – zachęcamy do podejmowania wiekopostnych postanowień, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00. – przy głównym wyjściu zabrać można ze sobą skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas, które zbierzemy tradycyjnie we Wielką Sobotę.

3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

4. Serdecznie zachęcamy jako wspólnota parafialna do ofiarowania 1% podatku na rzecz Alicji Dettlaff (KRS 0000037904 tytułem 16290 Dettlaff Alicja Maria).  28 maja – w sobotę po uroczystości Bożego Ciała odbędzie się festyn na rzecz Szymona Rutha – osoby które pragnęłyby włączyć się w jego organizację prosimy o kontakt z panem Henrykiem Kunc, panią Joanną Liss, panią Lucynę Roeske, państwem Patrycją i Łukaszem Rutha bądź z naszą parafią.

5. Jutro (poniedziałek) w kościele po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla Męskiej Róży.

6. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.

7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc do Wilna na Kaziuki. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. W biurze parafialnym i u ks. Adama można odbierać karty zgłoszenia na wyjazd do Karpacza i Wilna – osoby z rezerwowej listy.

8. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można zamówić zaproszenia na uroczystość pierwszokomunijną.

• I-sza: Przemysław Szymon Dettlaff z par. Strzelno i Joanna Julia Byczk z par. Starzyno.
    • II-ga: Przemysław Mateusz Zych par. Starzyno i Kornelia Anna Roeske z par. Puck.

10. Studio Teatralne Art-Re Kraków zaprasza na spektakl teatralny pt. „Kozucha Kłamczucha” który odbędzie się w remizie OSP Starzyno w dniu 15 lutego o godz.13.00. Wstęp wolny.

11. Informujemy, że tegoroczne bierzmowanie będzie miało miejsce w sobotę 28 maja – sakramentu udzieli naszej młodzieży Ks. Biskup Zbigniew Zieliński.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 dzieci i młodzież udają się wraz z ks. Adamem na zimowisko do Karpacza.

13. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy jednej z rodzin ze Starzyna za ofiarowanie ornatów ze Świętą Rodziną, Świętą Siostrą Faustyną, alb i komż.