Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą - 07.02.2016r.
 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. proboszcza Andrzeja Buję – kolekta na rzecz budującego się kościoła w Ostrowie.
   
 2. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
   
 3. We środę Popielec – rozpoczęcie czasu Wielkiego Postu.
   
 4. Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.00 z obrzędem posypania głów popiołem – w tym dniu obowiązuje ścisły post. Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do podejmowania postanowień, szczególnie abstynencji. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o godz. 16.00 (Werblinia), o godz. 17.30 i 19.00. Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00.
   
 5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a w przyszłą niedzielę w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 6. W czwartek w Kościele Dzień Chorych – w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 16.30 udzielamy sakramentu namaszczenia chorych.
   
 7. Serdecznie zachęcamy jako wspólnota parafialna do ofiarowania 1% podatku na rzecz Alicji Dettlaff (KRS 0000037904 tytułem 16290 Dettlaff Alicja Maria). 28 maja – w sobotę po uroczystości Bożego Ciała odbędzie się festyn na rzecz Szymona Rutha – osoby które pragnęłyby włączyć się w jego organizację prosimy o kontakt z panem Henrykiem Kunc, panią Joanną Liss, panią Lucynę Roeske, państwem Patrycją i Łukaszem Rutha bądź z naszą parafią.
   
 8. Spotkanie dla ministrantów w piątek o godz. 17.00.
   
 9. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.       
   
 10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc do Wilna na Kaziuki. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. W biurze parafialnym i u ks. Adama można odbierać karty zgłoszenia na wyjazd do Karpacza i Wilna – osoby z rezerwowej listy.
   
 11. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości pierwszej komunii świętej.
   
 12. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można zamówić zaproszenia na uroczystość pierwszokomunijną.
   
 13. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Przemysław Mateusz Zych ze Starzyna i Kornelia Anna Roeske z Pucka.
    
 14. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
   
 15. Ochotnicza Straż Pożarna w Starzynie ogłasza nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zapraszamy wszystkich chętnych urodzonych w latach 2000 – 2005. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 lutego 2016 roku o godz. 17.00 w remizie OSP.
   
 16. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…