Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą - 07.02.2016r.
  1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. proboszcza Andrzeja Buję – kolekta na rzecz budującego się kościoła w Ostrowie.

2. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. We środę Popielec – rozpoczęcie czasu Wielkiego Postu.

4. Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.00 z obrzędem posypania głów popiołem – w tym dniu obowiązuje ścisły post. Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do podejmowania postanowień, szczególnie abstynencji. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o godz. 16.00 (Werblinia), o godz. 17.30 i 19.00. Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 11.00.

5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a w przyszłą niedzielę w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

6. W czwartek w Kościele Dzień Chorych – w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 16.30 udzielamy sakramentu namaszczenia chorych.

7. Serdecznie zachęcamy jako wspólnota parafialna do ofiarowania 1% podatku na rzecz Alicji Dettlaff (KRS 0000037904 tytułem 16290 Dettlaff Alicja Maria). 28 maja – w sobotę po uroczystości Bożego Ciała odbędzie się festyn na rzecz Szymona Rutha – osoby które pragnęłyby włączyć się w jego organizację prosimy o kontakt z panem Henrykiem Kunc, panią Joanną Liss, panią Lucynę Roeske, państwem Patrycją i Łukaszem Rutha bądź z naszą parafią.

8. Spotkanie dla ministrantów w piątek o godz. 17.00.

9. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc do Wilna na Kaziuki. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. W biurze parafialnym i u ks. Adama można odbierać karty zgłoszenia na wyjazd do Karpacza i Wilna – osoby z rezerwowej listy.

11. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości pierwszej komunii świętej.

12. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można zamówić zaproszenia na uroczystość pierwszokomunijną.

• I-sza: Przemysław Mateusz Zych ze Starzyna i Kornelia Anna Roeske z Pucka.

14. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.

15. Ochotnicza Straż Pożarna w Starzynie ogłasza nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zapraszamy wszystkich chętnych urodzonych w latach 2000 – 2005. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 lutego 2016 roku o godz. 17.00 w remizie OSP.

16. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną.