Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą - 31.01.2016r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za przyjęte kolędy, modlitwy i ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i za wszelką gościnność.
   
 2. W przyszłą niedzielę przed południem Słowo Boże głosił będzie ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na rzecz budującego się kościoła w Ostrowie.
   
 3. We wtorek uroczystość Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 10.00, 16.30 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice, a w czasie mszy wieczornej świece dzieci pierwszokomunijnych. Po mszy świętej wieczornej prosimy o zgłoszenie się do biura parafialnego dziewczyn z klas II gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
   
 4. We środę dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła.
   
 5. W piątek dzień św. Agaty – po mszach świętych poświęcenie chleba i wody ku Jej czci.
   
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz od rana, a ks. Adam od godz. 12.00 nawiedzą chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.00 spowiedź w Starznie.
   
 7. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.     
   
 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc do Wilna na Kaziuki. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. W biurze parafialnym i u ks. Adama można odbierać karty zgłoszenia na wyjazd do Karpacza i Wilna – osoby z rezerwowej listy.
   
 9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości pierwszej komunii świętej.
   
 10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które zadeklarowały sprzątanie kościoła – zgłoszenia przyjmujemy do końca miesiąca stycznia. We wtorek 2-go lutego po mszy wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Nowy Świat ze Starzyna o zdjęcie dekoracji świątecznej w kościele
   
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Michniak, lat 89 z Sulicic i Ryszarda Jankowskiego, lat 46, ostatnio zam. w Wejherowie – jego pogrzeb jutro o godz. 12.30.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…