Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą - 31.01.2016r.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za przyjęte kolędy, modlitwy i ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i za wszelką gościnność.

2. W przyszłą niedzielę przed południem Słowo Boże głosił będzie ks. proboszcz Andrzej Buja – kolekta na rzecz budującego się kościoła w Ostrowie.

3. We wtorek uroczystość Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 10.00, 16.30 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice, a w czasie mszy wieczornej świece dzieci pierwszokomunijnych. Po mszy świętej wieczornej prosimy o zgłoszenie się do biura parafialnego dziewczyn z klas II gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. We środę dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła.

5. W piątek dzień św. Agaty – po mszach świętych poświęcenie chleba i wody ku Jej czci.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz od rana, a ks. Adam od godz. 12.00 nawiedzą chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.00 spowiedź w Starznie.

7. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc do Wilna na Kaziuki. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. W biurze parafialnym i u ks. Adama można odbierać karty zgłoszenia na wyjazd do Karpacza i Wilna – osoby z rezerwowej listy.

9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości pierwszej komunii świętej.

10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które zadeklarowały sprzątanie kościoła – zgłoszenia przyjmujemy do końca miesiąca stycznia. We wtorek 2-go lutego po mszy wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Nowy Świat ze Starzyna o zdjęcie dekoracji świątecznej w kościele

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Michniak, lat 89 z Sulicic i Ryszarda Jankowskiego, lat 46, ostatnio zam. w Wejherowie – jego pogrzeb jutro o godz. 12.30.