Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą - 24.01.2016r.
 1. Trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
   
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 dzieci ze szkoły ze Starzyna wystawiają Jasełka Bożonarodzeniowe.
   
 3. Trwa kolęda – plan na najbliższe dni:
  • 25 styczeń – poniedziałek – Starzyno ul. Osiedle Leśne i Krótka (od godz. 14.00), ul. Polna (od godz. 15.00), ul. Kościelna (od godz. 16.00),
  • 26 styczeń – wtorek – Starzyno ul. Długa od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki  (od godz. 13.30),
  • 27 styczeń – środa – Starzyno ul. Mechowska, Dominikańska, Brzozowa, Klonowa, Dębowa i Topolowa (od godz. 14.00),
  • 28 styczeń – czwartek – Starzyno ul. Cicha, Bukowa i Spółdzielców (od godz. 15.00),
  • 29 styczeń – piątek – Kolędy dodatkowe (od godz. 15.00),
    
 4. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.   
   
 5. W sobotę 6 lutego w sali w OSP Werblinia zabawa karnawałowa organizowana przez KGW i OSP Werblinia i parafię starzyńską.  Zapisy u p. Romana Styn i p. Lucyny Roeske.  
           
 6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na zimowy wyjazd dzieci do Karpacza i do Wilna na Kaziuki. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym. W biurze parafialnym i u ks. Adama można odbierać karty zgłoszenia na wyjazd do Karpacza i Wilna – osoby z rezerwowej listy. W przyszłą niedzielę 31 stycznia po mszy o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie w kościele rodziców dzieci wyjeżdżających na zimowsisko do Karpacza.
   
 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 prosimy o zgłoszenie się do biura parafialnego chłopców z klas II gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
   
 8. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości pierwszej komunii świętej.
   
 9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które zadeklarowały sprzątanie kościoła – zgłoszenia przyjmujemy do końca miesiąca stycznia.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…