Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2016r.
 1. We środę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – msze święte z poświęceniem kredy w układzie niedzielnym. W tę uroczystość zapraszamy całą Wspólnotę Żywego Różańca na mszę św. i podzielenie się opłatkiem na godz. 13.00 w kościele w Starzynie.
   
 2. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską – kolędę – plan na najbliższe dni jest następujący:
  • 4 styczeń – poniedziałek – Radoszewo Wioska (od godz. 14.00),
  • 5 styczeń – wtorek – Parszkowo i Radoszewo Wybudowanie (od godz. 14.00) – prosimy o jeden pojazd,
  • 7 styczeń – czwartek – Starzyński Dwór ul. Graniczna i Jana Karwasza (od godz. 13.00) i Brzozowa (od godz. 15.00),
  • 8 styczeń – piątek – Werblinia ul. Kościelna i Nowa (od godz. 14.00),
  • 9 styczeń – sobota – Połchówko (od godz. 9.00).
  • Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na rok 2016.
    
 3. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek rano ks. proboszcz i ks. Adam odwiedzą chorych z sakramentami świętymi o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.
   
 4. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.   
   
 5. Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną zaprasza serdecznie na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 23 stycznia od godz. 18.00 w remizie OSP. Zapewniamy świetną zabawę przy muzyce zespołu „Supra”, konkursy a także obiad oraz zakąski. Przebrania mile widziane. Koszt  50 zł od osoby. Zapisy u pani Grażyny Lantowskiej i Joanny Liss do 18 stycznia.     
            
 6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na zimowy wyjazd dzieci do Karpacza w drugim tygodniu ferii. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
   
 7. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Wilna na Kaziuki w terminie 4-7 marca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym .
   
 8. Bóg zapłać 166 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.
   
 9.  Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które zadeklarowały sprzątanie kościoła. Dziękujemy panu leśniczemu Pawłowi Thiel za pomoc w uzyskaniu choinek do kościoła. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…