Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2016r.
  1. We środę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – msze święte z poświęceniem kredy w układzie niedzielnym. W tę uroczystość zapraszamy całą Wspólnotę Żywego Różańca na mszę św. i podzielenie się opłatkiem na godz. 13.00 w kościele w Starzynie.

2. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską – kolędę – plan na najbliższe dni jest następujący:
    • 4 styczeń – poniedziałek – Radoszewo Wioska (od godz. 14.00),
    • 5 styczeń – wtorek – Parszkowo i Radoszewo Wybudowanie (od godz. 14.00) – prosimy o jeden pojazd,
    • 7 styczeń – czwartek – Starzyński Dwór ul. Graniczna i Jana Karwasza (od godz. 13.00) i Brzozowa (od godz. 15.00),
    • 8 styczeń – piątek – Werblinia ul. Kościelna i Nowa (od godz. 14.00),
    • 9 styczeń – sobota – Połchówko (od godz. 9.00).
    • Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na rok 2016.

3. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek rano ks. proboszcz i ks. Adam odwiedzą chorych z sakramentami świętymi o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.

4. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.

5. Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną zaprasza serdecznie na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 23 stycznia od godz. 18.00 w remizie OSP. Zapewniamy świetną zabawę przy muzyce zespołu „Supra”, konkursy a także obiad oraz zakąski. Przebrania mile widziane. Koszt  50 zł od osoby. Zapisy u pani Grażyny Lantowskiej i Joanny Liss do 18 stycznia.

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na zimowy wyjazd dzieci do Karpacza w drugim tygodniu ferii. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.

7. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Wilna na Kaziuki w terminie 4-7 marca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym .

8. Bóg zapłać 166 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.

9.  Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które zadeklarowały sprzątanie kościoła. Dziękujemy panu leśniczemu Pawłowi Thiel za pomoc w uzyskaniu choinek do kościoła.