Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Najświętszej Rodziny - 27.12.2015r.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie w kwocie 419 zł.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa po dyrekcją Grzegorza Karłowicza.

3. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę – plan na najbliższe dni jest następujący:
    • 28 grudzień – poniedziałek – Werblinia: ulica Żarnowiecka od strony p. Dettlaff, Licau i Muddlaff, Krótka, Polna, Nowy Świat (od godz. 14.00),
    • 29 grudzień – wtorek – Werblinia ulica św. Rocha, Lipowa, Szkolna i Słoneczna (od godz. 14.00),
    • 30 grudzień - środa – Werblinia ulica Kwiatowa i Jabłoniowa (od godz. 14.00), ul. Spokojna (od godz. 15.00),
    • 02 styczeń – sobota – Werblinia ulica Kaszubska z obydwóch stron (od godz. 9.00).

4. Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.

5. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.

6. Parafia nasza organizuje zimowisko dla dzieci połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie w Sudetach, w drugim tygodniu ferii zimowych /21 - 27 lutego 2016r/. Całkowity koszt wyjazdu 870 zł obejmuje: przejazd autokarem, nocleg z pełnym wyżywieniem w Karpaczu, ubezpieczenie, instruktorów, wypożyczenie nart lub deski, stok narciarski, opiekunów, wyjazd do Jeleniej Góry. Więcej informacji w Biuletynie; zapisy u ks. Adama. Liczba miejsc ograniczona.

7. W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem na Kaziuki do Wilna w marcu przyszłego roku, przyjmujemy zapisy na drugi /i ostatni / autokar. Więcej informacji w Biuletynie, zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.

8. Bóg zapłać 163 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.

9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek i sprzątanie kościoła parzystej części ulicy Nowy Świat ze Starzyna, a na sobotę prosimy młodzież bierzmowaną. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które zadeklarowały sprzątanie kościoła. Dziękujemy za dary dla rodzin potrzebujących.

10. 31 grudnia msze święte na zakończenie roku o godz. 7.00, 9.00 (Werblinia) i 18.00, a 1-go stycznia w Nowy Rok msze święte w układzie niedzielnym – podamy najważniejsze dane za ubiegły rok.