Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentową - 20.12.2015r.
  1. Kończy się czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

2. 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia – ostatnia okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej od godz. 7.30 do 8.00 – nie będzie spowiedzi w czasie świąt. Msze święte Wigilii Narodzenia Pańskiego o godz. 19.15 w Sulicicach Południe, 20.30 w St. Dworze,  o godz. 22.00 w Werblini i w Starzynie, a uroczysta Pasterka  w Starzynie o godz. 24.00. Msze święte w I i II dzień świąt  w układzie niedzielnym – kolekta z drugiego dnia na uczelnie katolickie, a z mszy wigilijnych na fundusz obrony życia. 28 grudnia, w następny poniedziałek na ulicy Żarnowieckiej w Werblini rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę.

3. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa po dyrekcją Grzegorza Karłowicza.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym odebrać można zamówione świece na uroczystość pierwszej komunii świętej w cenie 25 zł.

5. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi. W biuletynie między innymi specjalny dodatek z modlitwami i błogosławieństwem stołu wigilijnego.

6. Spotkanie wszystkich ministrantów w poniedziałek o godz. 17.30 na plebanii.

7. Parafia nasza organizuje zimowisko dla dzieci połączone z nauką jazdy na nartach  i snowboardzie w Sudetach, w drugim tygodniu ferii zimowych /21 - 27 lutego 2016r/. Całkowity koszt wyjazdu 870 zł obejmuje: przejazd autokarem, nocleg z pełnym wyżywieniem w Karpaczu, ubezpieczenie, instruktorów, wypożyczenie nart lub deski, stok narciarski, opiekunów, wyjazd do Jeleniej Góry. Więcej informacji w Biuletynie; zapisy u ks. Adama. Liczba miejsc ograniczona.

8. W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem na Kaziuki do Wilna w marcu przyszłego roku, przyjmujemy zapisy na drugi /i ostatni / autokar. Więcej informacji w Biuletynie, zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.

9. Bóg zapłać 161 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.

10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie młodzieży bierzmowanej, a na środę prosimy o ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek i sprzątanie kościoła parzystą część ulicy Nowy Świat ze Starzyna. Na plebanię do świąt Bożego Narodzenia przynosić można trwałe środki żywności dla rodzin potrzebujących. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które zadeklarowały sprzątanie kościoła. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie IV kwartału na śmieci z cmentarza – dziękujemy za ofiary w dzisiejszą niedzielę na sprawy inwestycyjne i remontowe.