Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentową - 13.12.2015r.
  1. Trwa święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższą sobotę w godz. 9.00 – 10.00 spowiedź przedświąteczna z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii – prosimy serdecznie o skorzystanie z tej możliwości.

2. Dzisiaj po mszach świętych u pana Leopolda można złożyć ofiarę na rzecz Kościoła   na wschodzie.

3. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 8.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można archiwalny nr Gościa Niedzielnego  z kalendarzem z Ojcem Świętym Franciszkiem na przyszły rok. W biurze parafialnym odebrać można zamówione świece na uroczystość pierwszej komunii świętej w cenie 25 zł.

5. Dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem dla naszych najmłodszych, a szczególnie sołectwu Starzyno z panem sołtysem, OSP ze Starzyna i z Werblini, Zespołowi Szkół w Starzynie, Grażynie i Henrykowi Kunc, Mateuszowi Deling, Damianowi i Barbarze Klebba, Mariuszowi i Agnieszce Klebba, Sylwii i Piotrowi Plasun, Gabrieli i Maciejowi Albertin, Bartłomiejowi Grubba oraz wszystkim dobroczyńcom.

6. Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii promocja Starego Testamentu w języku kaszubskim w wersji dla najmłodszych pod redakcją pana Dariusza Majkowskiego – koszt 25 zł.

7. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.

8. Parafia nasza organizuje zimowisko dla dzieci połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie w Sudetach, w drugim tygodniu ferii zimowych /21 - 27 lutego 2016r/. Całkowity koszt wyjazdu 870 zł obejmuje: przejazd autokarem, nocleg z pełnym wyżywieniem w Karpaczu, ubezpieczenie, instruktorów, wypożyczenie nart lub deski, stok narciarski, opiekunów, wyjazd do Jeleniej Góry. Więcej informacji w Biuletynie; zapisy u ks. Adama. Liczba miejsc ograniczona.

9. W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem na Kaziuki do Wilna w marcu przyszłego roku, przyjmujemy zapisy na drugi /i ostatni / autokar. Więcej informacji w Biuletynie, zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.

10. Jutro o godz. 8.30 na Składnicy w Starzynie będzie można otrzymać jabłka dla rodzin z  Werblini.

11. Bóg zapłać 156 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.

12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy wskazane osoby spośród naszej młodzieży. Na plebanię do świąt Bożego Narodzenia przynosić można trwałe środki żywności dla rodzin potrzebujących. Dziękujemy rodzinom, które zadeklarowały sprzątanie kościoła.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Łucję Gerszewską, lat 76 z Sulicic.