Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentową - 06.12.2015r.
  1. Trwa święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  2. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze święte o godz. 7.00, 16.30 i o 18.00. Na godz. 17.30 zapraszamy Żywy Różaniec z całej naszej parafii na modlitwę różańcową i czuwanie – w czasie tej mszy świętej poświęcimy też medaliki dzieci pierwszomomunijnych.
  3. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Kościoła na wschodzie.
  4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 8.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
  5. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można archiwalny nr gościa niedzielnego z kalendarzem z Ojcem Świętym Franciszkiem na przyszły rok.
  6. Dzisiaj po każdej mszy świętej przed kościołem w Starzynie odbędzie się kiermasz świątecznych prac wykonanych przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pucku. Zebrane pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na zakup paczek świątecznych dla uczestników terapii w tym że Ośrodku.
  7. Dzisiaj odbędą się tradycyjne Mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi, samorządowymi i dobroczyńcami. Rozpoczęcie festynu mikołajkowego z licznymi atrakcjami i konkursami od godz. 14.00 – spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci do klasy II włącznie o godz. 16.30.
  8. Dzisiaj o godz. 13.15 msza święta i spotkanie opłatkowe Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.
  9. W przyszłą niedzielę 13 grudnia odbędzie się w naszej parafii promocja Starego testamentu w języku kaszubskim w wersji dla najmłodszych pod redakcją pana Dariusza Majkowskiego – koszt 25 zł.
  10. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
  11. Parafia nasza organizuje zimowisko dla dzieci połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie w Sudetach, w drugim tygodniu ferii zimowych /21 - 27 lutego 2016r/. Całkowity koszt wyjazdu 870 zł obejmuje: przejazd autokarem, nocleg z pełnym wyżywieniem w Karpaczu, ubezpieczenie, instruktorów, wypożyczenie nart lub deski, stok narciarski, opiekunów, wyjazd do Jeleniej Góry. Więcej informacji w Biuletynie; zapisy u ks. Adama. Liczba miejsc ograniczona.
  12. W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem na Kaziuki do Wilna w marcu przyszłego roku, przyjmujemy zapisy na drugi /i ostatni / autokar. Więcej informacji w Biuletynie, zapisy u ks. Adama i w biurze parafialnym.
  13. Jutro o godz. 8.30 na Składnicy w Starzynie będzie można otrzymać jabłka dla rodzin mieszkających w Werblini i Starzyna.
  14. Bóg zapłać 148 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.
  15. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie młodzieży bierzmowanej, a na sobotę prosimy wskazane osoby spośród naszej młodzieży.