Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentową - 29.11.2015r.
 1. Rozpoczynamy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 2. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek rano ks. proboszcz i ks. Adam odwiedzą chorych z sakramentami świętymi o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 8.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, a po mszy świętej o godz. 12.00 dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można archiwalny numer Gościa Niedzielnego z kalendarzem z Ojcem Świętym Franciszkiem na przyszły rok.
 5. W niedzielę 6-go grudnia po każdej mszy świętej przed kościołem w Starzynie odbędzie się kiermasz świątecznych prac wykonanych przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pucku. Zebrane pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na zakup paczek świątecznych dla uczestników terapii w tym że Ośrodku.
 6. 6-go grudnia (niedziela) odbędą się tradycyjne Mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi, samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 4 grudnia. Rozpoczęcie festynu mikołajkowego z licznymi atrakcjami i konkursami od godz. 14.00 – spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci do klasy II włącznie o godz. 16.30.
 7. W niedzielę 6-go grudnia o godz. 13.15 msza święta i spotkanie opłatkowe Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.
 8. W niedzielę 13 grudnia odbędzie się w naszej parafii promocja Starego testamentu w języku kaszubskim w wersji dla najmłodszych pod redakcją pana Dariusza Majkowskiego.
 9. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
 10. Parafia nasza organizuje zimowisko dla dzieci połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie w Sudetach, w drugim tygodniu ferii zimowych /21 - 27 lutego 2016r/. Całkowity koszt wyjazdu 870 zł obejmuje: przejazd autokarem, nocleg z pełnym wyżywieniem w Karpaczu, ubezpieczenie, instruktorów, wypożyczenie nart lub deski, stok narciarski, opiekunów, wyjazd do Jeleniej Góry. Więcej informacji w Biuletynie; zapisy u ks. Adama. Liczba miejsc ograniczona.
 11. Zapraszamy na wyjazd do Wilna na Litwie, na KAZIUKI w terminie 4 – 7 marca 2016r. Patronem Wilna jest św. Kazimierz i z tej okazji w stolicy Litwy na początku marca organizowany jest wielki festyn na całym Starym Mieście. Koszt wyjazdu 230 zł  oraz 90 euro, obejmuje: autokar, nocleg w hotelu na Starym Mieście blisko Ostrej Bramy, całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, spacer po Ponarach i Trokach.  Więcej informacji w dzisiejszym biuletynie. Zapisy u ks. Adama.
 12. Bóg zapłać 141 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.
 13. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Sulicic Północy i Południa, a na sobotę prosimy wskazane osoby spośród młodzieży bierzmowanej.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…