Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 15.11.2015 r.
 1. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone dla wspólnot chrześcijańskich w Syrii w kwocie 436 zł.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy we środę włączyli się w modlitwę w intencji Ojczyzny i wywiesili flagi narodowe.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone przy parafialnym cmentarzu na rzecz Puckiego Hospicjum w kwocie 2.756,53.
 4. KGW Starzyno organizuje jutro, 16 listopada wyjazd do kina na film pt. "Chemia" o godz. 17.45 sprzed straży pożarnej w Starzynie. Koszt 22 zł - zapisy w kwiaciarni u pani Grażyny Lantowskiej.
 5. Dziękujemy rodzinom z Werblini i dobrodziejom, którzy wsparli zakup nowego wozu strażackiego dla OSP Werblinia.
 6. Spotkanie dla ministrantów w piątek o godz. 17.15 w kościele.
 7. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 8. W przyszłą niedzielę odpust parafialny obchodzi Krokowa ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 9. 6 grudnia (niedziela) odbędą się tradycyjne Mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 4 grudnia.
 10. W niedzielę 6 grudnia o godz. 13.15 msza święta i spotkanie opłatkowe Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.
 11. W niedzielę 13 grudnia odbędzie się w naszej parafii promocja Starego testamentu w języku kaszubskim w wersji dla najmłodszych pod redakcją pana Dariusza Majkowskiego.
 12. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
 13. Parafia nasza organizuje zimowisko dla dzieci połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie w Sudetach, w drugim tygodniu ferii zimowych (21 - 27 lutego 2016 r). Całkowity koszt wyjazdu 870 zł obejmuje: przejazd autokarem, nocleg z pełnym wyżywieniem w Karpaczu, ubezpieczenie, instruktorów, wypożyczenie nart lub deski, stok narciarski, opiekunów, wyjazd do Jeleniej Góry. Więcej informacji w Biuletynie; zapisy u ks. Adama. Liczba miejsc ograniczona.
 14. Zapraszamy na wyjazd do Wilna na Litwie, na KAZIUKI w terminie 4-7 marca 2016 r. Patronem Wilna jest św. Kazimierz i z tej okazji w stolicy Litwy na początku marca organizowany jest wielki festyn na całym Starym Mieście. Koszt wyjazdu 230 zł oraz 90 euro, obejmuje: autokar, nocleg w hotelu na Starym Mieście blisko Ostrej Bramy, całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, spacer po Ponarach i Trokach. Więcej informacji w dzisiejszym biuletynie. Zapisy u ks. Adama.
 15. Bóg zapłać 111 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.
 16. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Kłanina pozostałe rodziny po lewej stronie w kierunku na Krokową, a na sobotę prosimy mieszkańców Sulicic majątku i wioski. Dziękujemy p. Mieczysławowi i Jarosławowi Skrzypkowskim za remont głównej bramy cmentarza, a p. Andrzejowi Kulka za wykonanie schodów od strony ulicy Kościelnej. Dziękujemy za ofiarowanie nowego odkurzacza w Starzynie i za ofiarę w dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…