Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą - 08.11.2015 r.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie w uroczystość Wszystkich Świętych – służbie liturgicznej, dzieciom i młodzieży wraz z opiekunami z Zespołu Szkół w Starzynie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie, Szkoły Podstawowej w Werblini i Placówki Wielofunkcyjnej z Kłanina. Dziękujemy państwu Lewickim z Trzech Gracek i panu Leopoldowi za stałą opiekę nad cmentarzem.
  2. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w adoracji NSPJ w czwartek.
  3. Dzisiaj w Kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zwłaszcza w Syrii. Po mszach świętych u pana Leopolda przy głównym wyjściu można złożyć ofiarę na ten cel – Bóg zapłać.
  4. W najbliższą środę Narodowe Święto Niepodległości Polski – msze święte o godz. 9.00 (Werblinia), 10.00, 17.00 i o 18.00 – prosimy o wywieszenie flag.
  5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Starzyńskim Dworze, Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
  6. Do nabycia jest nowy Gość Niedzielny.
  7. Za miesiąc tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 4 grudnia.
  8. W niedzielę 13 grudnia odbędzie się w naszej parafii promocja Starego testamentu w języku kaszubskim w wersji dla najmłodszych pod redakcją pana Dariusza Majkowskiego.
  9. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
  10. Parafia nasza organizuje zimowisko dla dzieci połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie w Sudetach w drugim tygodniu ferii zimowych (21-27 lutego 2016 r). Całkowity koszt wyjazdu 870 zł obejmuje: przejazd autokarem, nocleg z pełnym wyżywieniem w Karpaczu, ubezpieczenie, instruktorów, wypożyczenie nart lub deski, stok narciarski, opiekunów, wyjazd do Jeleniej Góry. Więcej informacji w Biuletynie; zapisy u ks. Adama. Liczba miejsc ograniczona.
  11. Bóg zapłać 107 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.
  12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Kłanina rodziny państwa Tarnowskich, Liss i rodziny mieszkające w bloku nr 24 z lewej strony w kierunku na Krokową, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina pozostałe rodziny po lewej stronie w kierunku na Krokową.