Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą - 08.11.2015 r.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie w uroczystość Wszystkich Świętych – służbie liturgicznej, dzieciom i młodzieży wraz z opiekunami z Zespołu Szkół w Starzynie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie, Szkoły Podstawowej w Werblini i Placówki Wielofunkcyjnej z Kłanina. Dziękujemy państwu Lewickim z Trzech Gracek i panu Leopoldowi za stałą opiekę nad cmentarzem.
 2. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w adoracji NSPJ w czwartek.
 3. Dzisiaj w Kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zwłaszcza w Syrii. Po mszach świętych u pana Leopolda przy głównym wyjściu można złożyć ofiarę na ten cel – Bóg zapłać.
 4. W najbliższą środę Narodowe Święto Niepodległości Polski – msze święte o godz. 9.00 (Werblinia), 10.00, 17.00 i o 18.00 – prosimy o wywieszenie flag.
 5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Starzyńskim Dworze, Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
 6. Do nabycia jest nowy Gość Niedzielny.
 7. Za miesiąc tradycyjne mikołajki, organizowane we współpracy z Zespołem Szkół w Starzynie, organizacjami społecznymi i samorządowymi i dobroczyńcami – jak co roku prosimy o przynoszenie na plebanię słodyczy dla naszych najmłodszych do dnia 4 grudnia.
 8. W niedzielę 13 grudnia odbędzie się w naszej parafii promocja Starego testamentu w języku kaszubskim w wersji dla najmłodszych pod redakcją pana Dariusza Majkowskiego.
 9. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
 10. Parafia nasza organizuje zimowisko dla dzieci połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie w Sudetach w drugim tygodniu ferii zimowych (21-27 lutego 2016 r). Całkowity koszt wyjazdu 870 zł obejmuje: przejazd autokarem, nocleg z pełnym wyżywieniem w Karpaczu, ubezpieczenie, instruktorów, wypożyczenie nart lub deski, stok narciarski, opiekunów, wyjazd do Jeleniej Góry. Więcej informacji w Biuletynie; zapisy u ks. Adama. Liczba miejsc ograniczona.
 11. Bóg zapłać 107 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.
 12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Kłanina rodziny państwa Tarnowskich, Liss i rodziny mieszkające w bloku nr 24 z lewej strony w kierunku na Krokową, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina pozostałe rodziny po lewej stronie w kierunku na Krokową.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…