Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych - 01.11.2015 r.
  1. Dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. Przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji „Światełko Nadziei”. Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą.
  2. Jutro w Dzień Zaduszny msze święte o godz. 10.00, 16.30, 18.00, a msza święta o godz. 19.00 ofiarowana jest za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o przyniesienie na tę mszę świętą zniczy przez rodziny, które w ostatnim roku pożegnały swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale. Do niedzieli 8 listopada włącznie trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, w czsie której przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie komunii świętej i modlitwy w intencji zmarłych możemy uzyskiwać odpust zupełny. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie z parafii starzyńskiej i za dusze cierpiące w czyśćcu.
  3. Każda parafia naszej Archidiecezji jeden dzień w roku przeznacza na adorację i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem dla nas dzień ten wypada w najbliższy czwartek. Prosimy o czuwanie w następującym porządku: 8.00 – Parszkowo, 9.00 – Połchówko, 10.00 – Werblinia, 11.00 – Radoszewo, 12.00 – Żywy Różaniec, 13.00 – Starzyński Dwór, 14.00 – Sulicice, 15.00 – Kłanino, 16.00 – Starzyno, 17.00 – adoracja indywidualna. Prosimy o obecność osób, które mogą ten czas poświęcić na modlitwę w intencji nas wszystkich i o odmówienie przez poszczególne grupy części Różańca Świętego.
  4. W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00. Ks. proboszcz i ks. Adam odwiedzą chorych z sakramentami świętymi. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.
  5. Do nabycia Gość Niedzielny.
  6. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
  7. Bóg zapłać 96 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze.
  8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Kłanina rodziny państwa Rompa, Bartkowskich, Piekarskich i Chamerek z prawej strony w kierunku na Krokową, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina rodziny państwa Tarnowskich, Liss i rodziny mieszkające w bloku nr 24 z lewej strony w kierunku na Krokową.
  9. W tym tygodniu przeniesione zostały na nową część cmentarza groby zmarłych Czesławy i Teofila Bonna z Bydgoszczy.