Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą - 25-10-2015 r.
  1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie w godz. 6.00 do 22.00 wybory parlamentarne.
  2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. 1-go listopada przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji "Światełko Nadziei". Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą.
  3. Po mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież, chcące śpiewać w chórze.
  4. Kończy się październik miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w peregrynację MB z Lourdes w Żarnowcu – dzisiaj po mszy świętej o godz. 16.00 pożegnanie figury MB.
  6. Spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  7. W piątek na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich na Różaniec Misyjny w intencji misjonarzy i księży pracujących na misjach - różaniec odmawiany będzie w różnych językach.
    • III-cia: Daniel Rambiert z parf. Starzyno i Sylwia Klank z paraf. Swarzewo.
  9. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
  10. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
  11. Bóg zapłać 84 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze. Bezpośrednio po świętach wielkanocnych wymienimy dach na plebanii. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście i gałęzie składać obok kontenera na śmieci.
  12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Kłanina 15, 16, 17, i 18, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina rodziny państwa Rompa, Bartkowskich, Piekarskich i Chamerek z prawej strony w kierunku na Krokową.
  13. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej parafii śp. Brunona Lewickiego, lat 88 z Werblini, ostatnio mieszkającego w Pucku.