Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą - 25-10-2015 r.
 1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie w godz. 6.00 do 22.00 wybory parlamentarne.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. 1-go listopada przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji "Światełko Nadziei". Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą.
 3. Po mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież, chcące śpiewać w chórze.
 4. Kończy się październik miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w peregrynację MB z Lourdes w Żarnowcu – dzisiaj po mszy świętej o godz. 16.00 pożegnanie figury MB.
 6. Spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 7. W piątek na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich na Różaniec Misyjny w intencji misjonarzy i księży pracujących na misjach - różaniec odmawiany będzie w różnych językach.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Daniel Rambiert z parf. Starzyno i Sylwia Klank z paraf. Swarzewo.
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
 10. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
 11. Bóg zapłać 84 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze. Bezpośrednio po świętach wielkanocnych wymienimy dach na plebanii. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście i gałęzie składać obok kontenera na śmieci.
 12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Kłanina 15, 16, 17, i 18, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina rodziny państwa Rompa, Bartkowskich, Piekarskich i Chamerek z prawej strony w kierunku na Krokową.
 13. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej parafii śp. Brunona Lewickiego, lat 88 z Werblini, ostatnio mieszkającego w Pucku.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…