Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą - 18-10-2015 r.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia w kwocie 677,50 zł.
  2. Po mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież, chcące śpiewać w chórze.
  3. Trwa październik miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
  4. W dniach 23 – 25 października nasz dekanat żarnowiecki nawiedzi figura MB z Lourdes. Plan peregneracji jest następujący:
    • 23 październik (piątek) w Żarnowcu o godz. 19.30 przywitanie figury MB, msza święta dla całego dekanatu i Apel Jasnogórski,
    • 24 październik (sobota) w Żarnowcu o godz. 9.20 autokar zabierze osoby chętne ze Starzyńskiego Dworu, o godz. 9.25 z Werblini i o godz. 9.30 z Starzyna – przejazd bezpłatny – zapisy w biurze parafialnym. O godz. 10.00 uroczysta msza święta dla parafii ze Starzyna, Ostrowa, Jastrzębiej Góry i Karwii, połączona z udzielaniem sakramentu namszczenia chorych i błogosławieństwem lurdzkim Najświętszym Sakramentem.
    • 25 październik (niedziela) w Żarnowcu po mszy świętej o godz. 16.00 pożegnanie figury MB z Lourdes. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych świętych wydarzeniach.
  5. W sobotę o godz. 18.00 w Katedrze Oliwskiej sakrę biskupią otrzyma ks. prałat Zbigniew Zieliński – otoczmy Jego osobę w tym dniu serdeczną modlitwą.
  6. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów i chłopców chcących służyć przy ołtarzu w piątek o godz. 17.00.
  7. Zapowiedzi przedślubne: II-ga: Daniel Rambiert z parf. Starzyno i Sylwia Klank z paraf. Swarzewo.
  8. W sobotę o godz. 20.00 zabawa taneczna, współorganizowana przez OSP Werblinia i parafię starzyńską.
  9. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
  10. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
  11. Bóg zapłać 69 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze. W tym tygodniu wymieniliśmy kolejną partię okien na plebanii. Bezpośrednio po świętach wielkanocnych wymienimy dach na pelbanii.
  12. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście i gałęzie składać obok kontenera na śmieci. W dniu Wszystkich Świętych – 1-go listopada msza święta z procesją na cmentarzu tradycyjnie o godz. 12.00 w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej, ze szczególną też intencją za śp. ks. proboszcza Władysława Żakowskiego w piątą rocznicę Jego śmierci.
  13. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Kłanina 20, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina 15, 16, 17, i 18.