Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą - 18-10-2015 r.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia w kwocie 677,50 zł.
 2. Po mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież, chcące śpiewać w chórze.
 3. Trwa październik miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
 4. W dniach 23 – 25 października nasz dekanat żarnowiecki nawiedzi figura MB z Lourdes. Plan peregneracji jest następujący:
  • 23 październik (piątek) w Żarnowcu o godz. 19.30 przywitanie figury MB, msza święta dla całego dekanatu i Apel Jasnogórski,
  • 24 październik (sobota) w Żarnowcu o godz. 9.20 autokar zabierze osoby chętne ze Starzyńskiego Dworu, o godz. 9.25 z Werblini i o godz. 9.30 z Starzyna – przejazd bezpłatny – zapisy w biurze parafialnym. O godz. 10.00 uroczysta msza święta dla parafii ze Starzyna, Ostrowa, Jastrzębiej Góry i Karwii, połączona z udzielaniem sakramentu namszczenia chorych i błogosławieństwem lurdzkim Najświętszym Sakramentem.
  • 25 październik (niedziela) w Żarnowcu po mszy świętej o godz. 16.00 pożegnanie figury MB z Lourdes. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych świętych wydarzeniach.
 5. W sobotę o godz. 18.00 w Katedrze Oliwskiej sakrę biskupią otrzyma ks. prałat Zbigniew Zieliński – otoczmy Jego osobę w tym dniu serdeczną modlitwą.
 6. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów i chłopców chcących służyć przy ołtarzu w piątek o godz. 17.00.
 7. Zapowiedzi przedślubne: II-ga: Daniel Rambiert z parf. Starzyno i Sylwia Klank z paraf. Swarzewo.
 8. W sobotę o godz. 20.00 zabawa taneczna, współorganizowana przez OSP Werblinia i parafię starzyńską.
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie. W biurze parafialnym otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
 10. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
 11. Bóg zapłać 69 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze. W tym tygodniu wymieniliśmy kolejną partię okien na plebanii. Bezpośrednio po świętach wielkanocnych wymienimy dach na pelbanii.
 12. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście i gałęzie składać obok kontenera na śmieci. W dniu Wszystkich Świętych – 1-go listopada msza święta z procesją na cmentarzu tradycyjnie o godz. 12.00 w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej, ze szczególną też intencją za śp. ks. proboszcza Władysława Żakowskiego w piątą rocznicę Jego śmierci.
 13. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Kłanina 20, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina 15, 16, 17, i 18.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…