Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 11-10-2015 r.
  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, poświęcony dziedzictwu św. Jana Pawła II pod hasłem "Papież rodziny" – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, opiekującą się uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą z uboższych rodzin.
  2. We wtorek ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Starzyńskiego Dworu i Sulicic – po różańcu i mszy świętej procesja z figurą MB wokół kościoła, zakończona Apelem Jasnogórskim - prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  3. Po mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież, chcące śpiewać w chórze.
  4. Trwa październik miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
  5. W dniach 23 – 25 października nasz dekanat żarnowiecki nawiedzi figura MB z Lourdes.
  6. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów i chłopców chcących służyć przy ołtarzu w piątek o godz. 17.00.
  7. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
  8. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
  9. Bóg zapłać 48 rodzinom za ofiary na rzecz nagłośnienia w Starzynie i w Starzyńskim Dworze. W miesiącu październiku wymienimy też kolejną partię okien na plebanii. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście składać obok kontenera na śmieci.
  10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Kłanina 19, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina 20.