Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą - 4-10-2015r.
  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci św. Michała Archanioła.
  2. We środę święto MB Różańcowej – patronalne święto Żywego Różańca. Zapraszamy rodzinę różańcową wraz ze swoimi delegacjami sztandarowymi na mszę świętą o godz. 18.00 – na tej mszy świętej poświęcimy też różańce dzieci pierwszokomunijnych..
  3. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież, chcące śpiewać w chórze.
  4. Rozpoczęliśmy październik miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
  5. W przyszłą niedzielę kolejny Dzień Papieski, poświęcony dziedzictwu św. Jana Pawła II – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, opiekującą się uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą z uboższych rodzin.
  6. W dniach 23 – 25 października nasz dekanat żarnowiecki nawiedzi figura MB z Lourdes – bliższe informacje w przyszłą niedzielę.
  7. Spotkanie dla ministrantów w piątek o godz. 16.45.
  8. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
    • III-cia: Mateusz Kolb z par. Gniewino i Monika Marzena Szeiba z par. Starzyno.
  10. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
  11. Jak co roku pragniemy oprócz prac które realizujemy wykonać nowe nagłośnienie, zarówno w Starzynie jak i w Starzyńskim Dworze. Serdecznie prosimy w miarę możliwości o składanie ofiar na ten cel od poszczególnych rodzin – Bóg zapłać. W miesiącu październiku wymienimy też kolejną partię okien na plebanii. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście składać obok kontenera na śmieci. Ofiary z dzisiejszej niedzieli na zakończenie trzeciego kwartału na śmieci z cmentarza.
  12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Nowej i Krótkiej ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina 19.