Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą - 4-10-2015r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci św. Michała Archanioła.
 2. We środę święto MB Różańcowej – patronalne święto Żywego Różańca. Zapraszamy rodzinę różańcową wraz ze swoimi delegacjami sztandarowymi na mszę świętą o godz. 18.00 – na tej mszy świętej poświęcimy też różańce dzieci pierwszokomunijnych..
 3. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież, chcące śpiewać w chórze.
 4. Rozpoczęliśmy październik miesiąc różańcowy nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
 5. W przyszłą niedzielę kolejny Dzień Papieski, poświęcony dziedzictwu św. Jana Pawła II – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, opiekującą się uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą z uboższych rodzin.
 6. W dniach 23 – 25 października nasz dekanat żarnowiecki nawiedzi figura MB z Lourdes – bliższe informacje w przyszłą niedzielę.
 7. Spotkanie dla ministrantów w piątek o godz. 16.45.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda zabrać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Mateusz Kolb z par. Gniewino i Monika Marzena Szeiba z par. Starzyno.
 10. Po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
 11. Jak co roku pragniemy oprócz prac które realizujemy wykonać nowe nagłośnienie, zarówno w Starzynie jak i w Starzyńskim Dworze. Serdecznie prosimy w miarę możliwości o składanie ofiar na ten cel od poszczególnych rodzin – Bóg zapłać. W miesiącu październiku wymienimy też kolejną partię okien na plebanii. W związku z przygotowaniami do uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby liście składać obok kontenera na śmieci. Ofiary z dzisiejszej niedzieli na zakończenie trzeciego kwartału na śmieci z cmentarza.
 12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Nowej i Krótkiej ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców Kłanina 19.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…