Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą - 20.09.2015 r.
  1. Serdecznie witamy pośród nas panią Teresę Hoppe, prezentującą książkę o cudach i łaskach za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika. Po mszy świętej możliwość nabycia książki z autografem autorki w cenie 30 zł.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i byli zaangażowani w poświęcenie obelisku, upamiętniającego Biskupa Andrzeja Śliwińskiego.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowe ku czci św. Michała Archanioła, którym przewodniczył będzie ks. kanonik Rafał Dettlaff – kanclerz Kurii Metropolitarnej w Gdańsku Oliwie. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 12.00 – prosimy o obecność pocztów sztandarowych Żywego Różańca i asystę procesyjną.
  4. Rezerwować można intencje mszy świętych na rok 2016 oraz zgłaszać wypominki roczne na przyszły rok – prosimy szczególnie o rezerwowanie mszy rocznicowych, jubileuszowych i ślubnych.
  5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Starzynie i w Werblini.
  6. Do nabycia Gość Niedzielny.
    • III-cia: Marek Dietrich z par. Starzyno i Karolina Danuta Bernaszewska z par. Kęty.
    • III-cia: Michał Henryk Roczyniewski z par. Gdynia i Elżbieta Maria Roeske z par. Starzyno.
    • III-cia: Robert Adam Pipka z par. Krokowa i Sylwia Dominika Zaręba z par. Starzyno.
    • III-cia: Paweł Witold Kunc z par. Starzyno i Angelika Wioleta Okoń z par. Starzyno.
    • III-cia: Mariusz Jarosław Hincka z par. Puck i Natalia Maria Dierzyńska z par. Starzyno.
    • III-cia: Wojciech Włodarczyk z par. Władysławowo i Aldona Anna Koss z par. Starzyno.
    • II-ga: Michał Łukasz Olejniczak z par. Lubichowo i Maria Agnieszka Zielke z par. Starzyno.
    • I-sza: Mateusz Kolb z par. Gniewino i Monika Marzena Szeiba z par. Starzyno.
  8. Dzisiaj po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
  9. Jutro od godz. 16.00 w Starzyńskim Dworze u pana sołtysa Waldemara Bradtke mieszkańcy Starzyńskiego Dworu mogą odebrać jabłka.
  10. Spotkanie dla ministrantów we czwartek o godz. 16.30, a w Werblini we środę po mszy świętej o godz. 16.30.
  11. Jak co roku pragniemy oprócz prac które realizujemy wykonać nowe nagłośnienie, zarówno w Starzynie jak i w Starzyńskim Dworze. Serdecznie prosimy w miarę możliwości o składanie ofiar na ten cel od poszczególnych rodzin – Bóg zapłać.
  12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Długiej do kapliczki przy ul. Mechowskiej ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Długiej od apteki do plebanii ze Starzyna.