Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą - 20.09.2015 r.
 1. Serdecznie witamy pośród nas panią Teresę Hoppe, prezentującą książkę o cudach i łaskach za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika. Po mszy świętej możliwość nabycia książki z autografem autorki w cenie 30 zł.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i byli zaangażowani w poświęcenie obelisku, upamiętniającego Biskupa Andrzeja Śliwińskiego.
 3. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowe ku czci św. Michała Archanioła, którym przewodniczył będzie ks. kanonik Rafał Dettlaff – kanclerz Kurii Metropolitarnej w Gdańsku Oliwie. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 12.00 – prosimy o obecność pocztów sztandarowych Żywego Różańca i asystę procesyjną.
 4. Rezerwować można intencje mszy świętych na rok 2016 oraz zgłaszać wypominki roczne na przyszły rok – prosimy szczególnie o rezerwowanie mszy rocznicowych, jubileuszowych i ślubnych.
 5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Starzynie i w Werblini.
 6. Do nabycia Gość Niedzielny.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Marek Dietrich z par. Starzyno i Karolina Danuta Bernaszewska z par. Kęty.
  • III-cia: Michał Henryk Roczyniewski z par. Gdynia i Elżbieta Maria Roeske z par. Starzyno.
  • III-cia: Robert Adam Pipka z par. Krokowa i Sylwia Dominika Zaręba z par. Starzyno.
  • III-cia: Paweł Witold Kunc z par. Starzyno i Angelika Wioleta Okoń z par. Starzyno.
  • III-cia: Mariusz Jarosław Hincka z par. Puck i Natalia Maria Dierzyńska z par. Starzyno.
  • III-cia: Wojciech Włodarczyk z par. Władysławowo i Aldona Anna Koss z par. Starzyno.
  • II-ga: Michał Łukasz Olejniczak z par. Lubichowo i Maria Agnieszka Zielke z par. Starzyno.
  • I-sza: Mateusz Kolb z par. Gniewino i Monika Marzena Szeiba z par. Starzyno.
 8. Dzisiaj po mszach świętych u ministrantów można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
 9. Jutro od godz. 16.00 w Starzyńskim Dworze u pana sołtysa Waldemara Bradtke mieszkańcy Starzyńskiego Dworu mogą odebrać jabłka.
 10. Spotkanie dla ministrantów we czwartek o godz. 16.30, a w Werblini we środę po mszy świętej o godz. 16.30.
 11. Jak co roku pragniemy oprócz prac które realizujemy wykonać nowe nagłośnienie, zarówno w Starzynie jak i w Starzyńskim Dworze. Serdecznie prosimy w miarę możliwości o składanie ofiar na ten cel od poszczególnych rodzin – Bóg zapłać.
 12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Długiej do kapliczki przy ul. Mechowskiej ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Długiej od apteki do plebanii ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…