Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą - 13.09.2015 r.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pieszej pielgrzymce na uroczystości w Swarzewie.
  2. Od dzisiaj rezerwować można intencje mszy świętych na rok 2016 oraz zgłaszać wypominki roczne na przyszły rok – prosimy szczególnie o rezerwowanie mszy rocznicowych, jubileuszowych i ślubnych.
  3. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe – ze względu na uroczystości we Wierzchucinie - w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
  4. Dzisiaj o godz. 15.00 odsłonięcie i poświęcenie obelisku ku czci Biskupa Andrzeja Śliwińskiego a następnie msza święta i wspomnienie Jego osoby.
  5. Za tydzień odbędzie się prezentacja książki pani Teresy Hoppe o cudach i łaskach za przyczyną biskupa Konstantyna Dominika – książka do nabycia w cenie 30 zł. Za dwa tygodnie odpust ku czci św. Michała Archanioła, który poprowadzi ks. kanonik Rafał Dettlaff – kanclerz Kurii Metropolitarnej w Gdańsku Oliwie. Serdecznie prosimy, byśmy wszyscy w dzień odpustu mogli przyjąć komunię świętą w intencji naszej parafii – okazja do spowiedzi przed każdą mszą świętą.
  6. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można kalendarze rolników w cenie 30 zł. W biurze parafialnym są ćwiczenia do religii dla klas 0 – 3, uczących się w szkole w Starzynie.
    • II-ga: Marek Dietrich z par. Starzyno i Karolina Danuta Bernaszewska z par. Kęty.
    • II-ga: Michał Henryk Roczyniewski z par. Gdynia i Elżbieta Maria Roeske z par. Starzyno.
    • II-ga: Robert Adam Pipka z par. Krokowa i Sylwia Dominika Zaręba z par. Starzyno.
    • II-ga: Paweł Witold Kunc z par. Starzyno i Angelika Wioleta Okoń z par. Starzyno.
    • II-ga: Mariusz Jarosław Hincka z par. Puck i Natalia Maria Dierzyńska z par. Starzyno.
    • II-ga: Wojciech Włodarczyk z par. Władysławowo i Aldona Anna Koss z par. Starzyno.
    • I-sza: Michał Łukasz Olejniczak z par. Lubichowo i Maria Agnieszka Zielke z par. Starzyno.
  8. Od przyszłej niedzieli po mszach świętych u ministrantów będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny z najważniejszymi informacjami, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi.
  9. Jak co roku pragniemy oprócz prac które realizujemy wykonać nowe nagłośnienie, zrówno w Starzynie jak i w Starzyńskim Dworze. Serdecznie prosimy w miarę możliwości o składanie ofiar na ten cel od poszczególnych rodzin – Bóg zapłać.
  10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Długiej od kaplicy przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców od plebanii ul. Długiej do kapliczki przy ul. Mechowskiej ze Starzyna.