Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą - 06.09.2015 r.
 1. Dzisiaj po sumie odpustowej o godz. 10.00 w Swarzewie pielgrzymka parafialna około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na cały tydzień na plakatach w gablotach ogłoszeń.
 2. Od przyszłej niedzieli rezerwować można intencje mszy świętych na rok 2016 oraz zgłaszać wypominki roczne na przyszły rok – prosimy szczególnie o rezerwowanie mszy rocznicowych, jubileuszowych i ślubnych.
 3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a za dwa tygodnie – ze względu na uroczystości we Wierzchucinie - w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
 4. W niedzielę o godz. 17.30 modlitwą różańcową rozpoczynamy czuwanie fatimskie w intencji mieszkańców Starzyna, następnie msza święta, procesja z figurą MB wokół kościoła i Apel Jasnogórski – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 5. Za tydzień w niedzielę 13 września o godz. 15.00 w Wierzchucinie msza święta i poświęcenie obelisku, upamiętniającego Biskupa Andrzeja Śliwińskiego. Autokar zabierze osoby chętne z Werblini o godz. 14.20, a ze Starzyna o godz. 14.25 – koszt 10 zł. - zapisy w biurze parafialnym. Za dwa tygodnie odbędzie się prezentacja książki pani Teresy Hoppe o cudach i łaskach za przyczyną biskupa Konstantyna Dominika – książka do nabycia w cenie 30 zł. Za trzy tygodnie odpust ku czci św. Michała Archanioła, który poprowadzi ks. kanonik Rafał Dettlaff – kanclerz Kurii Metropolitarnej w Gdańsku Oliwie.
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można kalendarze rolników w cenie 30 zł. W biurze parafialnym są ćwiczenia do religii dla klas 0 – 3, uczących się w szkole w Starzynie.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Arkadiusz Marek Ceynowa z par. Krokowa i Karolina Marta Dettlaff z par. Starzyno.
  • III-cia: Mateusz Bullmann z par. Starzyno i Anna Kupper z par. Szymbark.
  • I-sza: Marek Dietrich z par. Starzyno i Karolina Danuta Bernaszewska z par. Kęty.
  • I-sza: Michał Henryk Roczyniewski z par. Gdynia i Elżbieta Maria Roeske z par. Starzyno.
  • I-sza: Robert Adam Pipka z par. Krokowa i Sylwia Dominika Zaręba z par. Starzyno.
  • I-sza: Paweł Witold Kunc z par. Starzyno i Angelika Wioleta Okoń z par. Starzyno.
  • I-sza: Mariusz Jarosław Hincka z par. Puck i Natalia Maria Dierzyńska z par. Starzyno.
  • I-sza: Wojciech Włodarczyk z par. Władysławowo i Aldona Anna Koss z par. Starzyno.
 8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Kościelnej ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Długiej od kaplicy przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki ze Starzyna.
 9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Łukasza Licau, lat 35, z ul. Polnej ze Starzyna - jego pogrzeb we wtorek o godz. 9.30.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…