Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą - 06.09.2015 r.
  1. Dzisiaj po sumie odpustowej o godz. 10.00 w Swarzewie pielgrzymka parafialna około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na cały tydzień na plakatach w gablotach ogłoszeń.
  2. Od przyszłej niedzieli rezerwować można intencje mszy świętych na rok 2016 oraz zgłaszać wypominki roczne na przyszły rok – prosimy szczególnie o rezerwowanie mszy rocznicowych, jubileuszowych i ślubnych.
  3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a za dwa tygodnie – ze względu na uroczystości we Wierzchucinie - w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
  4. W niedzielę o godz. 17.30 modlitwą różańcową rozpoczynamy czuwanie fatimskie w intencji mieszkańców Starzyna, następnie msza święta, procesja z figurą MB wokół kościoła i Apel Jasnogórski – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  5. Za tydzień w niedzielę 13 września o godz. 15.00 w Wierzchucinie msza święta i poświęcenie obelisku, upamiętniającego Biskupa Andrzeja Śliwińskiego. Autokar zabierze osoby chętne z Werblini o godz. 14.20, a ze Starzyna o godz. 14.25 – koszt 10 zł. - zapisy w biurze parafialnym. Za dwa tygodnie odbędzie się prezentacja książki pani Teresy Hoppe o cudach i łaskach za przyczyną biskupa Konstantyna Dominika – książka do nabycia w cenie 30 zł. Za trzy tygodnie odpust ku czci św. Michała Archanioła, który poprowadzi ks. kanonik Rafał Dettlaff – kanclerz Kurii Metropolitarnej w Gdańsku Oliwie.
  6. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można kalendarze rolników w cenie 30 zł. W biurze parafialnym są ćwiczenia do religii dla klas 0 – 3, uczących się w szkole w Starzynie.
    • III-cia: Arkadiusz Marek Ceynowa z par. Krokowa i Karolina Marta Dettlaff z par. Starzyno.
    • III-cia: Mateusz Bullmann z par. Starzyno i Anna Kupper z par. Szymbark.
    • I-sza: Marek Dietrich z par. Starzyno i Karolina Danuta Bernaszewska z par. Kęty.
    • I-sza: Michał Henryk Roczyniewski z par. Gdynia i Elżbieta Maria Roeske z par. Starzyno.
    • I-sza: Robert Adam Pipka z par. Krokowa i Sylwia Dominika Zaręba z par. Starzyno.
    • I-sza: Paweł Witold Kunc z par. Starzyno i Angelika Wioleta Okoń z par. Starzyno.
    • I-sza: Mariusz Jarosław Hincka z par. Puck i Natalia Maria Dierzyńska z par. Starzyno.
    • I-sza: Wojciech Włodarczyk z par. Władysławowo i Aldona Anna Koss z par. Starzyno.
  8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Kościelnej ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Długiej od kaplicy przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki ze Starzyna.
  9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Łukasza Licau, lat 35, z ul. Polnej ze Starzyna - jego pogrzeb we wtorek o godz. 9.30.