Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą -30-08-2015 r.
  1. Dzisiaj o godz. 12.00 w Kłaninie msza święta i dożynki gminy Krokowa, powiatu puckiego i naszej parafii – zapraszamy serdecznie do udziału w modlitwie dziękczynnej za dar plonów. Po mszy świętej dalsza część uroczystości z licznymi atrakcjami do godz. 23.00. Dziękujemy KGW z naszych miejscowości za przygotowanie wieńców dożynkowych.
  2. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przed uroczystością pierwszej komunii świętej, a po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 11.00 i 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  3. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego – msze święte dla szkół podstawowych w Starzynie o godz. 8.00, a w Werblini o godz. 7.30, a dla gimnazjum w Starzynie o godz. 9.00 – po mszach w kościołach uroczyste rozpoczęcie w szkołach.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek (dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne – godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00), piątek miesiąca – kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi – od godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, a od godz. 17.00 w Starzynie i sobota miesiąca – o godz. 20.30 różaniec święty, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
  5. W sobotę o godz. 9.00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami. Prosimy o obecność służb porządkowych. Dzieci komunijne wchodzą do Swarzewa w swoich strojach pierwszokomunijnych – od Gnieżdżewa, zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii. O godz. 14.00 msza święta na placu w Sanktuarium, a o godz. 15.00 możliwość powrotu autokarami – cena 6 złotych. W niedzielę o godz. 7.50 autokar zabierze osoby chętne z Werblini, a o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po sumie odpustowej pielgrzymka około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na plakatach w gablotach ogłoszeń. W sobotę o 21.00 msza święta Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
  6. Za dwa tygodnie w niedzielę 13 września o godz. 15.00 w Wierzchucinie msza święta i poświęcenie obelisku, upamiętniającego Biskupa Andrzeja Śliwińskiego. Autokar zabierze osoby chętne z Werblini o godz. 14.20, a ze Starzyna o godz. 14.25 – koszt 10 zł. - zapisy w biurze parafialnym.
  7. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można kalendarze rolników w cenie 30 zł.
  8. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
    • II-ga: Arkadiusz Marek Ceynowa z par. Krokowa i Karolina Marta Dettlaff z par. Starzyno.
    • II-ga: Mateusz Bullmann z par. Starzyno i Anna Kupper z par. Szymbark.
  10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Nowy Świat strona nieparzysta 21-35 ze Starzyna, a na piątek po mszy wieczornej prosimy mieszkańców ul. Kościelnej ze Starzyna.