Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą - 23-08-2015r.
 1. Trwa miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.
 2. We środę obchodzimy święto MB Częstochowskiej – msze święte o godz. 10.00. 16.30 i o 18.00.
 3. Za tydzień w niedzielę 30 sierpnia o godz. 12.00 w Kłaninie msza święta i dożynki gminy Krokowa i powiatu puckiego – zapraszamy serdecznie do udziału w modlitwie dziękczynnej za dar plonów. Po mszy świętej dalsza część uroczystości z licznymi atrakcjami do godz. 23.00. Dziękujemy KGW z naszych miejscowości za przygotowanie wieńców dożynkowych.
 4. Za dwa tygodnie uroczystości odpustowe Narodzenia NMP w sanktuarium w Swarzewie.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przed uroczystością pierwszej komunii świętej, a po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. W sobotę 29 sierpnia o godz. 15.00 na placu zabaw przy ul. Długiej w Starzynie odbędzie się festyn rekreacyjno sportowy dla wszystkich dzieci do klasy szóstej szkoły podstawowej pod hasłem "Koniec Wakacji" w programie konkursy z nagrodami, dmuchany zamek, kiełbaski z grilla i słodzycze oraz inne atrakcje. Zaprasza pan sołtys Starzyna Henryk Kunc wraz z Radę Sołecką.
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można kalendarze rolników w cenie 30 zł.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Arkadiusz Marek Ceynowa z par. Krokowa i Karolina Marta Dettlaff z par. Starzyno.
  • I-sza: Mateusz Bullmann z par. Starzyno i Anna Kupper z par. Szymbark.
 9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Nowy Świat strona nieparzysta 5-19 ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Nowy Świat strona nieparzysta 21 - 35 ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…