Start Ogłoszenia parafialne ogloszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwyklą -09-08-2015 r.
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.
 2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
 3. We środę o godz. 15.00 kończy się Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – polecajmy w naszej modlitwie pielgrzymów opiece MB i św. Aniołów.
 4. We czwartek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Kłanina. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja z figurą MB wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 5. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci MB.
 6. W sobotę 15 sierpnia o godz. 20.00 OSP Werblinia zaprasza wszystkich chętnych na wieczorek w remizie – zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowych hełmów strażackich. Pieniądze wpłacamy u dh Romana Styn. Serdecznie zapraszamy.
 7. W najbliższą niedzielę Kościół czci św. Rocha – msza święta o błogosławieństwo dla mieszkańców Werblini przez wstawiennictwo Patrona o godz. 11.00.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda są jeszcze mosiężne tabliczki z modlitwą do św. Krzysztofa w cenie 5 zł.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Janusz Lewicki z Kłanina i Wiesława Klein ze Świecina.
  • III-cia: Karol Grochowiak ze Sulicic i Weronika Mechlińska z Odargowa.
  • II-ga: Arkadiusz Patryk Kula z Władysławowa i Małgorzata Renata Lietzau ze Starzyna.
 10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Osiedle Leśne ze Starzyna, a na piątek prosimy mieszkańców ul. Cicha i Bukowa ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…