Start Ogłoszenia parafialne ogloszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwyklą -09-08-2015 r.
  1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.
  2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
  3. We środę o godz. 15.00 kończy się Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – polecajmy w naszej modlitwie pielgrzymów opiece MB i św. Aniołów.
  4. We czwartek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Kłanina. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja z figurą MB wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  5. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci MB.
  6. W sobotę 15 sierpnia o godz. 20.00 OSP Werblinia zaprasza wszystkich chętnych na wieczorek w remizie – zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowych hełmów strażackich. Pieniądze wpłacamy u dh Romana Styn. Serdecznie zapraszamy.
  7. W najbliższą niedzielę Kościół czci św. Rocha – msza święta o błogosławieństwo dla mieszkańców Werblini przez wstawiennictwo Patrona o godz. 11.00.
  8. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda są jeszcze mosiężne tabliczki z modlitwą do św. Krzysztofa w cenie 5 zł.
    • III-cia: Janusz Lewicki z Kłanina i Wiesława Klein ze Świecina.
    • III-cia: Karol Grochowiak ze Sulicic i Weronika Mechlińska z Odargowa.
    • II-ga: Arkadiusz Patryk Kula z Władysławowa i Małgorzata Renata Lietzau ze Starzyna.
  10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Osiedle Leśne ze Starzyna, a na piątek prosimy mieszkańców ul. Cicha i Bukowa ze Starzyna.