Start Ogłoszenia parafialne Ogloszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwyklą - 26-07-2015
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoim sercem i pracą zaangażowali się w przyjęcie we wtorek dzieci i młodzieży z parafii Chrystusa Króla z Wejherowa. Dziękujemy też wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej do Swarzewa.
 2. W sobotę – pierwszy miesiąca – nie będzie Apelu Jasnogórskiego z racji pielgrzymki. Księża odwiedzą chorych z sakramentami świętymi w miesiącu wrześniu.
 3. Dzisiaj Słowo Boże głosi ks. Tadeusz Semmerling – pracujący w Brazylii. Kolekta tego dnia na rzecz misji świętych w Brazyli.
 4. Do nabycia Gość Niedzielny.
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Mariusz Marcin Murzynkowski z Jeldzina i Patrycja Teresa Kownatke ze Starzyna.
  • III-cia: Dawid Michał Bullmann z Świecina i Anna Mudlaff z Werblini.
  • III-cia: Amadeusz Mateusz Temski z Pucka i Monika Teresa Fleming ze Starzyna.
  • II-ga: Kordian Trepczyk ze Starzyńskiego Dworu i Karolina Baran z Odargowa.
  • II-ga: Przemysław Kunc ze Starzyna i Paulina Pętk z Kębłowa.
  • II-ga: Patryk Piotr Wielewicki i Maria Elżbieta Bullmann ze Starzyna.
  • I-sza: Janusz Lewicki z Kłanina i Wiesława Klein ze Świecina.
  • I-sza: Karol Grochowiak ze Sulicic i Weronika Mechlińska z Odargowa.
 6. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Klonowej i Brzozowej ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Polnej i Spółdzielców ze Starzyna.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Milenkę – nowonarodzone dziecko.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…