Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą 12-07-2015 r.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania festynu w związku z uroczystościami ku czci św. Benedykta w Starzyńskim Dworze.
  2. Jutro kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Połchówka. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja z figurą MB wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  3. Wakacyjny układ mszy świętych – dodatkowa msza święta w miesiącach lipcu i sierpniu w Starzyńskim Dworze o godz. 20.30.
  4. Za tydzień, w sobotę 18 lipca o godz. 17.00 w Werblini odbędzie się "Festyn dla Alicji", poprzedzony mszą świętą dziękczynną o godz. 15.30 - zapraszamy do udziału całą naszą wspólnotę parafialną oraz gości. Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji tego festynu bądź ofiarować fanty proszone są o kontakt z p. Lucyną Roeske, p. sołtys Werblini – Grażyną Śliwińską, KGW Werblinia, KGW Starzyno i p. Henrykiem Kunc – sołtysem Starzyna.
  5. 19 lipca za tydzień udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości " małego odpustu rybackiego" do Sanktuarium MB w Swarzewie. Wyjazd sprzed kościoła w Starzynie o godz. 9.20, następnie trasą przez Trzy Gracki, Starzyński Dwór i Gnieżdżewo do Swarzewa. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30 – prosimy nasze służby o zabezpieczenie trasy.
  6. We czwartek 23 lipca gościć będziemy na półkoloniach dzieci i młodzież z parfii Chrystusa Króla z Wejherowa.
  7. W sobotę 25 lipca wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.
  8. W sobotę 25 lipca po mszy świętej o godz. 18.00 dzień św. Krzysztofa poświęcenie samochodów i innych pojazdów.
  9. W niedzielę 26 lipca Słowo Boże głosić będzie ks. Tadeusz Semmerling – pracujący w Brazylii. Kolekta tego dnia na rzecz misji świętych.
  10. Informujemy, że w każdą środę o godz. 18.30 w remizie OSP Starzyno odbywają się zajęcia z Zumby – koszt 5 zł.
  11. Teatrzyk Blaszany Bębenek zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne pt. "Skarb to nie tylko złoto" we wtorek 14 lipca o godz. 17.00 do remizy OSP Starzyno.
  12. W sobotę 18 lipca w godz. od 15.00 do 18.00 zamknięty będzie odcinek drogi z Kłanina do Połchówka z racji rozgrywanych zawodów wrotkarskich.
  13. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne. U pana Leopolda nabyć można mosiężne tabliczki z modlitwą do św. Krzysztofa w cenie 5 zł.
    • III-cia: Dariusz Goyke i Weronika Niewdana z Werblini.
    • III-cia: Łukasz Piotr Michna z Gniewina i Bogumiła Magdalena Bojke z Połchówka.
    • III-cia: Dawid Stanisław Kass z Pucka i Laura Anna Poręba ze Starzyna.
    • III-cia: Błażej Artur Szefka z Leśniewa i Katarzyna Joanna Dawidowska ze Starzyna.
    • III-cia: Michał Paweł Witza i Alicja Zielke ze Starzyna
    • II-ga: Szymon Plocke z Kłanina i Dominika Ciesielczyk ze Sławoszyna.
    • II-ga: Krystian Kunc ze Starzyna i Dorota Labudda z Łebcza.
    • I-sza: Mariusz Marcin Murzynkowski z Jeldzina i Patrycja Teresa Kownatke ze Starzyna.
    • I-sza: Dawid Michał Bullmann z Świecina i Anna Mudlaff z Werblini.
    • I-sza: Amadeusz Mateusz Temski z Pucka i Monika Teresa Fleming ze Starzyna.
  15. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Żarnowieckiej strona nieparzysta ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Mechowskiej i Dominikańskiej ze Starzyna.