Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą -05-07-2015 r.
 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Adama Milewskiego i życzymy mu pełni Bożego błogosławieństwa.
 2. Od dzisiaj wakacyjny układ mszy świętych – dodatkowa msza święta w miesiącach lipcu i sierpniu w St. Dworze o godz. 20.30.
 3. W sobotę o godz. 15.00 Suma Odpustowa ku czci św. Benedykta w Starzyńskim Dworze. Sołtys – p. Waldemar Bradtke wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Starzyńskiego Dworu zapraszają na festyn rodzinny który odbędzie się po sumie odpustowej.
 4. Za dwa tygodnie, w sobotę 18 lipca o godz. 17.00 w Werblini odbędzie się "Festyn dla Alicji" - zapraszamy do udziału całą naszą wspólnotę parafialną oraz gości. Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji tego festynu bądź ofiarować fanty proszone są o kontakt z p. Lucyną Roeske, KGW Werblinia i p. Henrykiem Kunc – sołtysem Starzyna.
 5. 19 lipca za dwa tygodnie udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości " małego odpustu rybackiego" do Sanktuarium MB w Swarzewie. Wyjazd sprzed kościoła w Starzynie o godz. 9.20, następnie trasą przez Trzy Gracki, Starzyński Dwór i Gnieżdżewo do Swarzewa. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30 – prosimy nasze służby o zabezpieczenie trasy.
 6. We czwartek 23 lipca gościć będziemy na półkoloniach dzieci i młodzież z parfii Chrystusa Króla z Wejherowa.
 7. W sobotę 25 lipca wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne. U pana Leopolda nabyć można mosiężne tabliczki z modlitwą do św. Krzysztofa w cenie 5 zł. W biurze parafialnym odebrać można zamówione zdjęcia pierwszokomunijne.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Dariusz Goyke i Weronika Niewdana z Werblini.
  • II-ga: Łukasz Piotr Michna z Gniewina i Bogumiła Magdalena Bojke z Połchówka.
  • II-ga: Dawid Stanisław Kass z Pucka i Laura Anna Poręba ze Starzyna.
  • II-ga: Błażej Artur Szefka z Leśniewa i Katarzyna Joanna Dawidowska ze Starzyna.
  • II-ga: Michał Paweł Witza i Alicja Zielke ze Starzyna
  • I-sza: Szymon Plocke z Kłanina i Dominika Ciesielczyk ze Sławoszyna.
  • I-sza: Krystian Kunc ze Starzyna i Dorota Labudda z Łebcza.
 10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Żarnowieckiej strona parzysta ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Żarnowieckiej strona nieparzysta ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…