Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą -05-07-2015 r.
  1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Adama Milewskiego i życzymy mu pełni Bożego błogosławieństwa.
  2. Od dzisiaj wakacyjny układ mszy świętych – dodatkowa msza święta w miesiącach lipcu i sierpniu w St. Dworze o godz. 20.30.
  3. W sobotę o godz. 15.00 Suma Odpustowa ku czci św. Benedykta w Starzyńskim Dworze. Sołtys – p. Waldemar Bradtke wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Starzyńskiego Dworu zapraszają na festyn rodzinny który odbędzie się po sumie odpustowej.
  4. Za dwa tygodnie, w sobotę 18 lipca o godz. 17.00 w Werblini odbędzie się "Festyn dla Alicji" - zapraszamy do udziału całą naszą wspólnotę parafialną oraz gości. Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji tego festynu bądź ofiarować fanty proszone są o kontakt z p. Lucyną Roeske, KGW Werblinia i p. Henrykiem Kunc – sołtysem Starzyna.
  5. 19 lipca za dwa tygodnie udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości " małego odpustu rybackiego" do Sanktuarium MB w Swarzewie. Wyjazd sprzed kościoła w Starzynie o godz. 9.20, następnie trasą przez Trzy Gracki, Starzyński Dwór i Gnieżdżewo do Swarzewa. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30 – prosimy nasze służby o zabezpieczenie trasy.
  6. We czwartek 23 lipca gościć będziemy na półkoloniach dzieci i młodzież z parfii Chrystusa Króla z Wejherowa.
  7. W sobotę 25 lipca wyruszy XXXIV Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.
  8. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne. U pana Leopolda nabyć można mosiężne tabliczki z modlitwą do św. Krzysztofa w cenie 5 zł. W biurze parafialnym odebrać można zamówione zdjęcia pierwszokomunijne.
    • II-ga: Dariusz Goyke i Weronika Niewdana z Werblini.
    • II-ga: Łukasz Piotr Michna z Gniewina i Bogumiła Magdalena Bojke z Połchówka.
    • II-ga: Dawid Stanisław Kass z Pucka i Laura Anna Poręba ze Starzyna.
    • II-ga: Błażej Artur Szefka z Leśniewa i Katarzyna Joanna Dawidowska ze Starzyna.
    • II-ga: Michał Paweł Witza i Alicja Zielke ze Starzyna
    • I-sza: Szymon Plocke z Kłanina i Dominika Ciesielczyk ze Sławoszyna.
    • I-sza: Krystian Kunc ze Starzyna i Dorota Labudda z Łebcza.
  10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Żarnowieckiej strona parzysta ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Żarnowieckiej strona nieparzysta ze Starzyna.