Start Ogłoszenia parafialne Ogloszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą - 28-06-2015r.
 1. We czwartek ks. Arcybiskup Metropolita dokonał zmian personalnych w Archidiecezji Gdańskiej. Ks. Wojciech przechodzi z dniem 1 lipca do parafii MB Bolesnej w Gdyni Orłowie – dziękujemy mu za gorliwą służbę, wiele serca i inicjatyw, wniesionych w naszą wspólnotę parafialną i życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej. Przychodzi ks. Adam Milewski z parafii NMP Królowej Różańca Świętego z Gdańska Przymorza.
 2. Od przyszłej niedzieli wakacyjny układ mszy świętych – dodatkowa msza święta w miesiącach lipcu i sierpniu w St. Dworze o godz. 20.30.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek: Godzina Święta Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00, piątek: pierwszy miesiąca, ks. proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi – spowiedź święta w Werblini o godz. 16.00, a w Starzynie o godz. 17.00. W sobotę przed południem ks. Adam odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 4. Dzisiaj o godz. 14.00 w Mechowej msza święta i spotkanie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę – plakat w gablocie ogłoszeń.
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne. U pana Leopolda nabyć można mosiężne tabliczki z modlitwą do św. Krzysztofa w cenie 5 zł. W biurze parafialnym odebrać można zamówione zdjęcia pierwszokomunijne.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Dariusz Goyke i Weronika Niewdana z Werblini.
  • I-sza: Łukasz Piotr Michna z Gniewina i Bogumiła Magdalena Bojke z Połchówka.
  • I-sza: Dawid Stanisław Kass z Pucka i Laura Anna Poręba ze Starzyna.
  • I-sza: Błażej Artur Szefka z Leśniewa i Katarzyna Joanna Dawidowska ze Starzyna.
  • I-sza: Michał Paweł Witza i Alicja Zielke ze Starzyna
 8. Jutro o godz. 14.00 w Pucku przy ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 18 przy Liceum Ogólnokształcącym o godz. 14.00 w sali gimnastycznej odbędzie się sesja Rady Powiatu Puckiego w sprawie połączenia szpitala puckiego ze szpitalem specjalistycznym w Wejherowie.
 9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Cegielni i Głuszewa ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ul. Żarnowieckiej strona parzysta ze Starzyna. Kolekta z dzisiejszej niedzieli na zakończenie drugiego kwartału na rzecz śmieci z cmentarza.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Bizewskiego, lat 29 z Radoszewa.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…