Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XII Niedziele Zwykłą - 21-06-2015r.
 1. Dzisiaj gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego – księży Macieja i Wojciecha, kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na rzecz seminarium.
 2. Jutro o godz. 14.00 odbędzie spotkanie z rodzicami dzieci które od września rozpoczną naukę w klasach zerowych w Starzynie. Nauczyciele zapraszają na to spotkanie do małego budynku szkoły do sali nr 3.
 3. Zakończenie roku katechetycznego dla młodzieży klas trzecich gimnazjalnych mszą świętą we czwartek o godz. 11.00, dla szkół podstawowych w Starzynie i w Werblini o godz. 8.00 w piątek, a dla klas pierwszych i drugich gimnazjum o godz. 9.30. Po mszach świętych dziękczynnych uroczyste zakończenie w szkołach.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Mechowej msza święta i spotkanie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę – plakat w gablocie ogłoszeń.
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
 6. Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie informuje iż następne zajęcia z ZUMBY, odbędą się 26 czerwca o godz. 18.30 w remizie OSP Starzyno.
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne.
 8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Trzy Gracki ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców Cegielni i Głuszewa. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie drugiego kwartału na rzecz śmieci z cmentarza.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…