Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej -31-05-2015 r.
 1. Dzisiaj w Kościele uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po uroczystościach około godz. 18.00 powróci piesza pielgrzymka.
 2. We czwartek uroczystość Bożego Ciała – msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją ze Starzynie do Starzyńskiego Dworu, o 12.30 z procesja w Werblini i o godz. 18.00. Od poniedziałku do środy w Starzynie próba sypania kwiatów i przejścia procesji dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. We środę od godz. 17.30 do 18.00 okazja do spowiedzi świętej – chciejmy w dniu uroczystości przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. Prosimy o udekorowanie w dniu Bożego Ciała naszych ulic i domów, szczególnie na trasie procesji na znak miłości dla Jezusa Eucharystycznego. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała przebiegać będzie z kościoła w Starzynie (pierwsza stacja przy krzyżu w kierunku na St. Dwór, druga przy p. Bullmann, trzecia – przy p. Rompa i Priebe, czwarta – przy krzyżu p. Maszotta.). Prosimy mieszkańców St. Dworu o podzielenie się i zaangażowanie w jeden z czterech ołtarzy – zakończenie procesji w kaplicy św. Benedykta w St. Dworze. Od piątku rozpoczyna się Oktawa uroczystości Bożego Ciała – msze święte z procesją w Starzynie o godz. 18.00, a w Werblini o godz. 16.30 - w niedzielę odpowiednio po sumie o godz. 10.00 w Starzynie i po mszy o 11.00 w Werblini.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
 4. W przyszłą niedzielę nabożeństwa różańcowe w Połchówku i w St. Dworze.
 5. W najbliższy piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź święta w Werblini o godz. 16.00, a w Starzynie o godz. 17.00. W sobotę przed południem ks. Wojciech odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, a ks. proboszcz w piątek 12-go czerwca. W sobotę o godz. 20.40 katecheza Przykazanie Miłości VII, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz leczenia, opieki medycznej i rehabilitacji Julii Gąska w kwocie 608,36.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie Dzień Dziękczynienia – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 8. Zapraszamy serdecznie na wyjazd do kina Helios w Gdyni na film o prywatnych prawach Jana Pawła II pt. Apartament we wtorek, 2 czerwca na godz. 18.00 – koszt 25 zł. zapisy w zakrystii.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców na spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Starzyno. Powołanie Stowarzyszenia ma na celu podjęcie działań na rzecz rozwoju społecznego, kulturalnego i sportowego naszej miejscowości. Stowarzyszenie stworzy również możliwość pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych na różnego rodzaju projekty. Spotkanie odbędzie się we wtorek – 9 czerwca o godz. 19.00 w remizie w OSP Starzyno.
 10. Caritas Archidecezji Gdańskiej zaprasza rodziny do udziału w konkursie "Nowe ze starego" – szczegóły na stronie www.gdansk.caritas.pl
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Tadeusz Jan Rogocki z Tyłowa i Patrycia Maria Zinkel z Połchówka.
 12. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne.
 13. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym - szczegóły na plakacie i w gablocie ogłoszeń.
 14. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom ul. Spokojnej Puckiej i Ogrodowej ze Starzyna, a na sobotę prosimy mieszkańców ulicy Lipowej strona parzysta ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…