Drukuj
Odsłony: 1778
 1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Jutro uroczystość NMP Matki Kościoła - II Dzień Zielonych Świąt – msze święte o godz. 7.00, 16.30, 17.30 i 18.00.
 2. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na uroczystości Trójcy Przenajświętszej na Kalwarię Wejherowską. Po przyjściu możliwość powrotu autokarem z palcu przy klasztorze o godz. 15.00 – koszt 7 zł. W niedzielę autokar zabierze osoby chętne o godz. 7.50 z Werblini i o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po mszy świętej o godz. 10.00 na Kalwarii pielgrzymka powróci do Starzyna.
 3. W dzisiejszą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi chór dziecięco-młodzieżowy, działający przy domu kultury w Strzelnie.
 4. Dzisiaj po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na leczenie, opiekę medyczna i rehabilitację Julii Gąska – serdecznie Bóg zapłać.
 5. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie wybory prezydenckie w godz. 7.00 – 21.00.
 6. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 7. Dzisiaj o godz. 14.00 msza święta i poświęcenie świetlicy w Sulicicach Południu.
 8. Zapraszamy serdecznie na wyjazd do kina Helios w Gdyni na film o prywatnych prawach Jana Pawła II pt. Apartament we wtorek, 2 czerwca na godz. 18.00 – koszt 25 zł. zapisy w zakrystii.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców na spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Starzyno. Powołanie Stowarzyszenia ma na celu podjęcie działań na rzecz rozwoju społecznego, kulturalnego i sportowego naszej miejscowości. Stowarzyszenie stworzy również możliwość pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych na różnego rodzaju projekty. Spotkanie odbędzie się we wtorek – 9 czerwca o godz. 19.00 w remizie w OSP Starzyno.
 10. Caritas Archidecezji Gdańskiej zaprasza rodziny do udziału w konkursie "Nowe ze starego" – szczegóły na stronie www.gdansk.caritas.pl
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Leszek Jan Bojke z Połchówka i Róża Natalia Abraham z Kłanina.
  • I-sza: Tadeusz Jan Rogocki z Tyłowa i Patrycia Maria Zinkel z Połchówka.
 12. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne.
 13. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 14. Procesja w uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca przejdzie w tym roku z kościoła w Starzynie do kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym - szczegóły na plakacie i w gablocie ogłoszeń.
 15. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a na sobotę prosimy mieszkańców ulicy Spokojnej Puckiej i Ogrodowej ze Starzyna.
 16. W najbliższym czasie: