Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 24-05-2015r.
 1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Jutro uroczystość NMP Matki Kościoła - II Dzień Zielonych Świąt – msze święte o godz. 7.00, 16.30, 17.30 i 18.00.
 2. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na uroczystości Trójcy Przenajświętszej na Kalwarię Wejherowską. Po przyjściu możliwość powrotu autokarem z palcu przy klasztorze o godz. 15.00 – koszt 7 zł. W niedzielę autokar zabierze osoby chętne o godz. 7.50 z Werblini i o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po mszy świętej o godz. 10.00 na Kalwarii pielgrzymka powróci do Starzyna.
 3. W dzisiejszą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi chór dziecięco-młodzieżowy, działający przy domu kultury w Strzelnie.
 4. Dzisiaj po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na leczenie, opiekę medyczna i rehabilitację Julii Gąska – serdecznie Bóg zapłać.
 5. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie wybory prezydenckie w godz. 7.00 – 21.00.
 6. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 7. Dzisiaj o godz. 14.00 msza święta i poświęcenie świetlicy w Sulicicach Południu.
 8. Zapraszamy serdecznie na wyjazd do kina Helios w Gdyni na film o prywatnych prawach Jana Pawła II pt. Apartament we wtorek, 2 czerwca na godz. 18.00 – koszt 25 zł. zapisy w zakrystii.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców na spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Starzyno. Powołanie Stowarzyszenia ma na celu podjęcie działań na rzecz rozwoju społecznego, kulturalnego i sportowego naszej miejscowości. Stowarzyszenie stworzy również możliwość pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych na różnego rodzaju projekty. Spotkanie odbędzie się we wtorek – 9 czerwca o godz. 19.00 w remizie w OSP Starzyno.
 10. Caritas Archidecezji Gdańskiej zaprasza rodziny do udziału w konkursie "Nowe ze starego" – szczegóły na stronie www.gdansk.caritas.pl
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Leszek Jan Bojke z Połchówka i Róża Natalia Abraham z Kłanina.
  • I-sza: Tadeusz Jan Rogocki z Tyłowa i Patrycia Maria Zinkel z Połchówka.
 12. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne.
 13. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 14. Procesja w uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca przejdzie w tym roku z kościoła w Starzynie do kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym - szczegóły na plakacie i w gablocie ogłoszeń.
 15. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a na sobotę prosimy mieszkańców ulicy Spokojnej Puckiej i Ogrodowej ze Starzyna.
 16. W najbliższym czasie:
 • 11 lipca (sobota o godz. 15.00) msza święta odpustowa w Starzyńskim Dworze ku czci św. Benedykta.
 • 18 lipca pielgrzymka rowerowa na odpust rybacki do Sanktuarium w Swarzewie.
 • 18 lipca – festyn charytatywny w Werblini, organizowany przez KGW i parafię na rzecz Alicji.
 • 25 lipca do 12 sierpnia Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
 • 30 sierpnia dożynki powiatowe i gminne w Kłaninie.
 • 5 i 6 września pielgrzymka piesza do Swarzewa.
 • 13 września – odsłonięcie obelisku upamiętniającego biskupa Andrzeja Śliwińskiego w Wierzchucinie.
 • 20 września promocja książki p. Teresy Hoppe, poświęconej biskupowi Konstantynowi Dominikowi.
 • 27 września odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła.
 • we wrześniu zamontowane zostanie w kościele w Starzynie nowe nagłośnienie.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…