Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskeigo -17-05-2015r.
  1. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 10.00 w naszej parafii uroczystość pierwszej komunii świętej, a o godz. 12.00 rocznica pierwszej komunii świętej. Nabożeństwo popołudniowe w kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze o godz. 16.00, a Apel Jasnogórski w Kaplicy NSPJ w Werblini o godz. 21.00. Dzieci uczestniczą w "Białym Tygodniu" w czasie mszy o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. W poniedziałek po mszy wieczornej zapisy na pielgrzymkę po komunijną, która odbędzie się we czwartek, a w sobotę po mszy porannej możliwość odebrania płyt i zdjęć. Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, służbie liturgicznej. Dzieci udają wraz z rodzicami na tradycyjną pielgrzymkę i wyjazd we czwartek o godz. 7.25.
  2. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi chór dziecięco-młodzieżowy, działający przy domu kultury w Strzelnie.
  3. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na leczenie, opiekę medyczna i rehabilitację Julii Gąska – serdecznie Bóg zapłać.
  4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy i przekazaliśmy przez Caritas Polska na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu 1556,68 – serdeczne Bóg zapłać.
  5. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 msza święta i poświęcenie świetlicy w Sulicicach Południu.
    • III-cia: Grzegorz Jan Ćwikałowski z Starzyna i Katarzyna Wąsiewska z Olsztyna.
    • II-ga: Leszek Jan Bojke z Połchówka i Róża Natalia Abraham z Kłanina.
  8. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne.
  9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  10. Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską przypada w tym roku w dniach 30-31 maja. Procesja w uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca przejdzie w tym roku z kościoła w Starzynie do kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym - szczegóły na plakacie i w gablocie ogłoszeń.
  11. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a na sobotę prosimy także rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy za wykonanie cyfr rzymskich na drodze krzyżowej, za wykonanie feretronu dla MB Fatimskiej oraz za dywan, ofiarowany do prezbiterium kościoła. Bóg zapłać za ofiary trzecią niedzielę miesiąca na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych.
  12. W piątek o godz. 18.00 w obecności zaproszonych gości odbędzie się otwarcie Pałacu w Kłaninie.
  13. W najbliższym czasie:
    • 10 lipca (sobota o godz. 15.00) msza święta odpustowa w Starzyńskim Dworze ku czci św. Benedykta.
    • 18 lipca pielgrzymka rowerowa na odpust rybacki do Sanktuarium w Swarzewie.
    • 18 lipca – festyn charytatywny w Werblini, organizowany przez KGW i parafię na rzecz Alicji.
    • 25 lipca do 12 sierpnia Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
    • 30 sierpnia dożynki powiatowe i gminne w Kłaninie.
    • 5 i 6 września pielgrzymka piesza do Swarzewa.
    • 13 września – odsłonięcie obelisku upamiętniającego biskupa Andrzeja Śliwińskiego w Wierzchucinie.
    • 20 września promocja książki p. Teresy Hoppe, poświęconej biskupowi Konstantynowi Dominikowi.
    • 27 września odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła.
    • we wrześniu zamontowane zostanie w kościele w Starzynie nowe nagłośnienie.