Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskeigo -17-05-2015r.
 1. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 10.00 w naszej parafii uroczystość pierwszej komunii świętej, a o godz. 12.00 rocznica pierwszej komunii świętej. Nabożeństwo popołudniowe w kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze o godz. 16.00, a Apel Jasnogórski w Kaplicy NSPJ w Werblini o godz. 21.00. Dzieci uczestniczą w "Białym Tygodniu" w czasie mszy o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. W poniedziałek po mszy wieczornej zapisy na pielgrzymkę po komunijną, która odbędzie się we czwartek, a w sobotę po mszy porannej możliwość odebrania płyt i zdjęć. Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, służbie liturgicznej. Dzieci udają wraz z rodzicami na tradycyjną pielgrzymkę i wyjazd we czwartek o godz. 7.25.
 2. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi chór dziecięco-młodzieżowy, działający przy domu kultury w Strzelnie.
 3. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na leczenie, opiekę medyczna i rehabilitację Julii Gąska – serdecznie Bóg zapłać.
 4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy i przekazaliśmy przez Caritas Polska na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu 1556,68 – serdeczne Bóg zapłać.
 5. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 msza święta i poświęcenie świetlicy w Sulicicach Południu.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Grzegorz Jan Ćwikałowski z Starzyna i Katarzyna Wąsiewska z Olsztyna.
  • II-ga: Leszek Jan Bojke z Połchówka i Róża Natalia Abraham z Kłanina.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne.
 9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 10. Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską przypada w tym roku w dniach 30-31 maja. Procesja w uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca przejdzie w tym roku z kościoła w Starzynie do kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym - szczegóły na plakacie i w gablocie ogłoszeń.
 11. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a na sobotę prosimy także rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy za wykonanie cyfr rzymskich na drodze krzyżowej, za wykonanie feretronu dla MB Fatimskiej oraz za dywan, ofiarowany do prezbiterium kościoła. Bóg zapłać za ofiary trzecią niedzielę miesiąca na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych.
 12. W piątek o godz. 18.00 w obecności zaproszonych gości odbędzie się otwarcie Pałacu w Kłaninie.
 13. W najbliższym czasie:
  • 10 lipca (sobota o godz. 15.00) msza święta odpustowa w Starzyńskim Dworze ku czci św. Benedykta.
  • 18 lipca pielgrzymka rowerowa na odpust rybacki do Sanktuarium w Swarzewie.
  • 18 lipca – festyn charytatywny w Werblini, organizowany przez KGW i parafię na rzecz Alicji.
  • 25 lipca do 12 sierpnia Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  • 30 sierpnia dożynki powiatowe i gminne w Kłaninie.
  • 5 i 6 września pielgrzymka piesza do Swarzewa.
  • 13 września – odsłonięcie obelisku upamiętniającego biskupa Andrzeja Śliwińskiego w Wierzchucinie.
  • 20 września promocja książki p. Teresy Hoppe, poświęconej biskupowi Konstantynowi Dominikowi.
  • 27 września odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła.
  • we wrześniu zamontowane zostanie w kościele w Starzynie nowe nagłośnienie.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…