Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkopostną -10-05-2015r.
  1. Za tydzień w czasie mszy świętej o godz. 10.00 w naszej parafii uroczystość pierwszej komunii świętej, a o godz. 12.00 rocznica pierwszej komunii świętej. Dzieci gromadzą się przy krzyżu misyjnym wraz z rodzicami o godz. 9.45. Nabożeństwo popołudniowe w kaplicy św. Benedykta w St. Dworze o godz. 16.00, a Apel Jasnogórski w Kaplicy NSPJ w Werblini o godz. 21.00. Spotkania dla dzieci przed pierwszą komunią świętą w poniedziałek i środę o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 17.00. Spowiedź święta przed uroczystością pierwszej komunii świętej dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz dla rodzin w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Prosimy by w dzień pierwszej komunii świętej mszę świętą o godz. 10.00 pozostawić dla dzieci i ich bliskich. Msza święta w Werblini w przyszłą niedzielę o godz. 11.15. Spotkanie dla dzieci rocznicowych w piątek o godz. 15.30 na plebanii.
  2. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
  3. We środę pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Werblini – o godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła z figurą MB – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
    • II-ga: Grzegorz Jan Ćwikałowski z Starzyna i Katarzyna Wąsiewska z Olsztyna.
    • I-sza: Leszek Jan Bojke z Połchówka i Róża Natalia Abraham z Kłanina.
  6. Do nabycia Gość Niedzielny. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu – serdeczne Bóg zapłać.
  7. Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską przypada w tym roku w dniach 30-31 maja. Procesja w uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca przejdzie w tym roku z kościoła w Starzynie do kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym - szczegóły na plakacie i w gablocie ogłoszeń.
  8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul Słoneczna, a na sobotę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zakończyły się prace w kostnicy – dziękujemy wszystkim osobom w nie zaangażowanym. Dziękujemy za prace wokół kościoła i na parkingu parafialnym panom Janowi i Mariuszowi Klebba. W tym tygodniu został zamontowany w kościele w Starzynie system alarmowy.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej rodziny parafialnej śp. Agnieszkę Haase, lat 73 z Sulicic.