Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkopostną -10-05-2015r.
 1. Za tydzień w czasie mszy świętej o godz. 10.00 w naszej parafii uroczystość pierwszej komunii świętej, a o godz. 12.00 rocznica pierwszej komunii świętej. Dzieci gromadzą się przy krzyżu misyjnym wraz z rodzicami o godz. 9.45. Nabożeństwo popołudniowe w kaplicy św. Benedykta w St. Dworze o godz. 16.00, a Apel Jasnogórski w Kaplicy NSPJ w Werblini o godz. 21.00. Spotkania dla dzieci przed pierwszą komunią świętą w poniedziałek i środę o godz. 15.30, a w sobotę o godz. 17.00. Spowiedź święta przed uroczystością pierwszej komunii świętej dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz dla rodzin w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Prosimy by w dzień pierwszej komunii świętej mszę świętą o godz. 10.00 pozostawić dla dzieci i ich bliskich. Msza święta w Werblini w przyszłą niedzielę o godz. 11.15. Spotkanie dla dzieci rocznicowych w piątek o godz. 15.30 na plebanii.
 2. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 3. We środę pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Werblini – o godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła z figurą MB – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Grzegorz Jan Ćwikałowski z Starzyna i Katarzyna Wąsiewska z Olsztyna.
  • I-sza: Leszek Jan Bojke z Połchówka i Róża Natalia Abraham z Kłanina.
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu – serdeczne Bóg zapłać.
 7. Pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską przypada w tym roku w dniach 30-31 maja. Procesja w uroczystość Bożego Ciała – 4 czerwca przejdzie w tym roku z kościoła w Starzynie do kaplicy św. Benedykta w Starzyńskim Dworze. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym - szczegóły na plakacie i w gablocie ogłoszeń.
 8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul Słoneczna, a na sobotę prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zakończyły się prace w kostnicy – dziękujemy wszystkim osobom w nie zaangażowanym. Dziękujemy za prace wokół kościoła i na parkingu parafialnym panom Janowi i Mariuszowi Klebba. W tym tygodniu został zamontowany w kościele w Starzynie system alarmowy.
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej rodziny parafialnej śp. Agnieszkę Haase, lat 73 z Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…