Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną -03-05-2015r.
 1. Rozpoczął się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 2. We czwartek Godzina Święta adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od 16.30 do 17.30.
 3. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
 4. Spotkania dla dzieci przed uroczystością pierwszej komunii świętej w tym tygodniu w poniedziałek i środę o godz. 15.30 a w sobotę o godz. 9.00. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców przed uroczystością pierwszej komunii świętej.
 5. W piątek o godz. 19.00 msza święta w świetlicy w Połchówku z okazji święta Patrona.
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Remigiusz Paweł Tunowski – Olsztyn i Paulina Kierus – Połchówko.
  • I-sza: Grzegorz Jan Ćwikałowski z Starzyna i Katarzyna Wąsiewska z Olsztyna.
 7. Z radością informujemy że nasz parafianin, Marcin Bradtke ze Starzyńskiego Dworu w piątek przyjmie święcenia diakonatu – otoczmy jego osobę w tym dniu serdeczną modlitwą.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu – serdeczne Bóg zapłać.
 9. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym.
 10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, o pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewa Wybudowania, a na sobotę prosimy mieszkańców Starzyna ul Słoneczna.
 11. Trwają prace w kostnicy – dziękujemy wszystkim osobom w nie zaangażowanym. Serdeczne Bóg zapłać za nowe wykładziny, ofiarowane do biura parafialnego i salki.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…