Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Dobrego Pasterza - 26-04-2015 r.
 1. W dzisiejszą niedzielę w całej Archidiecezji po mszach świętych zbiórka na rzecz hospicjów, w tym szczególnie Hospicjum św. Ojca Pio w Pucku w ramach akcji "Pola nadziei" – serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.
 2. W tym tygodniu dni eucharystyczne – pierwszy piątek miesiąca: spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00 a w Starzynie od godz. 17.00 – ks. proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi i sobota miesiąca – ks. Wojciech odwiedzi chorych z sakramentami świętymi. Nie będzie w tym dniu Apelu Jasnogórskiego ze względu na msze święte w intencji Straży Pożarnych w związku ze zbliżającym się świętem ku czci św. Floriana.
 3. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
 4. W przyszłą niedzielę tradycyjnie msza święta na 3-go maja przy krzyżu w Parszkowie o godz. 13.15 z błogosławieństwem pól.
 5. Ks. Arcybiskup ogłasza, że w związku z dniami świątecznymi nie obowiązuje post w piątek 1-go maja.
 6. Spotkania dla dzieci przed uroczystością pierwszej komunii świętej w tym tygodniu we środę o godz. 15.30 i w sobotę o godz. 9.00.
 7. OSP Starzyno wraz z parafią serdecznie zapraszają wszystkich strażaków oraz osoby chętne na zabawę z okazji Dnia Strażaka, która odbędzie się 2 maja 2015 roku po wieczornej mszy świętej w intencji straży pożarnej. Koszt 30 zł. od osoby – dla członków OSP wstęp bezpłatny. W programie między innymi uroczysta kolacja, przekąski, konkursy i zabawa z orkiestrą. Zapisy i wpłaty u pani Grażyny Lantowskiej w kwiaciarni do 27 kwietnia.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Dawid Leszek Pulczyński – Sulicice i Aneta Katarzyna Kromlicka – Starzyński Dwór.
  • III-cia: Piotr Konrad Szmidtka - Puck i Ewa Maria Zinkel – Sulicice.
  • III-cia: Jan Piotr Koziróg - Gnieżdżewo i Marta Dietrich – Kłanino.
  • II-ga: Remigiusz Paweł Tunowski – Olsztyn i Paulina Kierus – Połchówko.
 9. Z radością informujemy że nasz parafianin, Marcin Bradtke ze Starzyńskiego Dworu ma przyjąć święcenia diakonatu. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest w najbliższych dniach o zgłoszenie ich w biurze parafialnym.
 10. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można jeszcze książkę ks. prof. Jana Perszona o wierze i tożsamości kaszubskiej.
 11. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym.
 12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewa Topolowa 39 i Kłanińska 6, a na sobotę prosimy mieszkańców Radoszewa - Wybudowania. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania dla Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej w ubiegłą niedzielę.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej rodziny parafialnej śp. Józef Białk, lat 78 z Werblini i Andrzeja Miotk, lat 55 z Sulicic – pochowany został na cmentarzu w Krokowej.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…