Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Dobrego Pasterza - 26-04-2015 r.
  1. W dzisiejszą niedzielę w całej Archidiecezji po mszach świętych zbiórka na rzecz hospicjów, w tym szczególnie Hospicjum św. Ojca Pio w Pucku w ramach akcji "Pola nadziei" – serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.
  2. W tym tygodniu dni eucharystyczne – pierwszy piątek miesiąca: spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00 a w Starzynie od godz. 17.00 – ks. proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi i sobota miesiąca – ks. Wojciech odwiedzi chorych z sakramentami świętymi. Nie będzie w tym dniu Apelu Jasnogórskiego ze względu na msze święte w intencji Straży Pożarnych w związku ze zbliżającym się świętem ku czci św. Floriana.
  3. W przyszłą niedzielę spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
  4. W przyszłą niedzielę tradycyjnie msza święta na 3-go maja przy krzyżu w Parszkowie o godz. 13.15 z błogosławieństwem pól.
  5. Ks. Arcybiskup ogłasza, że w związku z dniami świątecznymi nie obowiązuje post w piątek 1-go maja.
  6. Spotkania dla dzieci przed uroczystością pierwszej komunii świętej w tym tygodniu we środę o godz. 15.30 i w sobotę o godz. 9.00.
  7. OSP Starzyno wraz z parafią serdecznie zapraszają wszystkich strażaków oraz osoby chętne na zabawę z okazji Dnia Strażaka, która odbędzie się 2 maja 2015 roku po wieczornej mszy świętej w intencji straży pożarnej. Koszt 30 zł. od osoby – dla członków OSP wstęp bezpłatny. W programie między innymi uroczysta kolacja, przekąski, konkursy i zabawa z orkiestrą. Zapisy i wpłaty u pani Grażyny Lantowskiej w kwiaciarni do 27 kwietnia.
    • III-cia: Dawid Leszek Pulczyński – Sulicice i Aneta Katarzyna Kromlicka – Starzyński Dwór.
    • III-cia: Piotr Konrad Szmidtka - Puck i Ewa Maria Zinkel – Sulicice.
    • III-cia: Jan Piotr Koziróg - Gnieżdżewo i Marta Dietrich – Kłanino.
    • II-ga: Remigiusz Paweł Tunowski – Olsztyn i Paulina Kierus – Połchówko.
  9. Z radością informujemy że nasz parafianin, Marcin Bradtke ze Starzyńskiego Dworu ma przyjąć święcenia diakonatu. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest w najbliższych dniach o zgłoszenie ich w biurze parafialnym.
  10. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można jeszcze książkę ks. prof. Jana Perszona o wierze i tożsamości kaszubskiej.
  11. Tradycyjna pielgrzymka do św. Doroty w Mątowach odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca – piątek i sobota po uroczystości Bożego Ciała. Zapisy w biurze parafialnym.
  12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewa Topolowa 39 i Kłanińska 6, a na sobotę prosimy mieszkańców Radoszewa - Wybudowania. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania dla Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej w ubiegłą niedzielę.
  13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej rodziny parafialnej śp. Józef Białk, lat 78 z Werblini i Andrzeja Miotk, lat 55 z Sulicic – pochowany został na cmentarzu w Krokowej.