Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedziele Wielkanocną -19-04-2015
  1. Serdecznie witamy wśród nas ks. profesora Jana Perszona, który głosi Boże Słowo. W czasie mszy świętej o godz. 12.00 gościć będziemy pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę. Po mszy świętej spotkanie w remizie OSP. Serdecznie dziękujemy KGW i OSP ze Starzyna, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, wszystkim rodzinom i osobom, zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania.
  2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy i przekazaliśmy na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej 451,10 – serdeczne Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu w Kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny.
  4. W piątek po mszy świętej wieczornej zapraszamy zelatorów Żywego Różańca na spotkanie na plebanii.
  5. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 w parafii w Ostrowie rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych – zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  6. Spotkania dla dzieci przed uroczystością pierwszej komunii świętej w tym tygodniu we środę o godz. 15.30 i w sobotę o godz. 9.00.
  7. OSP Starzyno wraz z parafią serdecznie zapraszają wszystkich strażaków oraz osoby chętne na zabawę z okazji Dnia Strażaka, która odbędzie się 2 maja 2015 roku po wieczornej mszy świętej w intencji straży pożarnej. Koszt 30 zł. od osoby – dla członków OSP wstęp bezpłatny. W programie między innymi uroczysta kolacja, przekąski, konkursy i zabawa z orkiestrą. Zapisy i wpłaty u pani Grażyny Lantowskiej w kwiaciarni do 27 kwietnia.
    • II-ga: Dawid Leszek Pulczyński – Sulicice i Aneta Katarzyna Kromlicka – Starzyński Dwór.
    • II-ga: Piotr Konrad Szmidtka - Puck i Ewa Maria Zinkel – Sulicice.
    • II-ga: Jan Piotr Koziróg - Gnieżdżewo i Marta Dietrich – Kłanino.
    • I-sza: Remigiusz Paweł Tunowski – Olsztyn i Paulina Kierus – Połchówko.
  9. W przyszłą niedzielę w całej gdańskiej archidiecezji po mszach świętych zbiórka na rzecz hospicjów, w tym szczególnie Hospicjum św. Ojca Pio w Pucku – serdeczne Bóg zapłać.
  10. Z radością informujemy że nasz parafianin, Marcin Bradtke ze Starzyńskiego Dworu ma przyjąć święcenia diakonatu. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest w najbliższych dniach o zgłoszenie ich w biurze parafialnym.
  11. Do nabycia Gość Niedzielny. Przy głównym wyjściu nabyć można nowo wydane śpiewniki Pielgrzymki Kaszubskiej w cenie 10zł.
  12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewa Topolowa 9, a na sobotę prosimy mieszkańców Radoszewa Topolowa 39 i Kłanińska 6. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy remoncie okien i witraży w kościele oraz przy wymianie drzwi w kostnicy. Dziękujemy Panu Przemysławowi Szweda za wypożyczenie rusztowań do prac.