Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Dzień Świąt Wielkanocy - 6-04-2015
  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz misji świętych dla siostry Brygidy Koeppen Chile w kwocie 1653,10 zł. – dziękujemy młodzieży wraz z panią Mariolą Jung-Zielke.
  2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i obecność w czasie Triduum Paschalnego i Świąt - służbie liturgicznej wraz z księdzem Wojciechem, Ochotniczym Strażom Pożarnym ze Starzyna i Werblini, asyście procesyjnej i parafialnemu Caritas. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich, za skarbonki jałmużny wiekopostnej, a pani Grażynie Lantowskiej za pomoc w przygotowaniu Grobu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
  3. Wielkanocne spotkanie Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę biędzie miało miejsce w naszej parafii za dwa tygodnie w niedzielę 19 kwietnia – osoby które chciałyby pomóc w przygotowaniu spotkania poprzez między innymi upieczenie ciast, chlebów czy zakup potrzebnych artykułów prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym.
  4. W przyszłą niedzielę po mszach świętych w całej gdańskiej archidiecezji zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej – serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zapowiedzi przedślubne: III-cia: Michał Paweł Groenwald z Radoszewa i Daria Natalia Stasik z Nowego Stawu
  6. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1% podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
  7. W najbliższy piątek o godz. 18.30 pierwsza spowiedź święta dzieci pierwszokomunijnych – spotkanie dla dzieci we czwartek o godz. 15.00. Dzieci przychodzą na swoją pierwszą spowiedź w strojach pierwszokomunijnych.
  8. do nabycia Gość Niedzielny.
  9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówka - domy po lewej stronie w kierunku na Świecino, a na sobotę prosimy mieszkańców Połchówka – domy po prawej stronie w kierunku na Świecino.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za dary żywnościowe dla rodzin potrzebujących – szczególnie dziękujemy państwu Sylwi i Piotrowi Plasun za pomoc w zbiórce żywności.
  11. Składamy wszystkim parafianom i gościom serdeczne życzenia, aby nasze życie było nieustannie złączone z Jezusem Zmartwychwstałym.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.