Start Ogłoszenia parafialne Ogloszenia parafialne na Niedzielę Palmową -29-03-2015
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili wczoraj do spowiedzi świętej.
  2. Dzisiaj w Kościele Niedziela Palmowa. Młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Chile.
  3. We Wielki Czwartek – w dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa msza święta w St. Dworze o godz. 15.00, w Werblini o 16.30, a w Starzynie o godz. 18.00. O godz. 21.00 prosimy o odśpiewanie w trzech naszych kościołach trzech części Gorzkich Żali. Zakończenie adoracji o godz. 22.00.
  4. We Wielki Piątek adoracja w naszych kościołach od godz. 9.00 . Nabożeństwo Męki Pańskiej odpowiednio o godz. 15.00 w St. Dworze, o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie. O godz. 21.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji – obowiązuje ścisły post. W piątek zarówno ks. Jan, jak i ks. Wojciech odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.
  5. We Wielką Sobotę o godz. 8.00 rozpoczęcie adoracji w naszych kościołach, następnie błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych wg następującego porządku:
    • Starzyno – w kościele 10.00, 12.00 i 14.00,
    • Werblinia – w kaplicy 9.00,
    • Sulicice Południe – świetlica 8.30,
    • Sulicice Wybudowania u p. Pulczyńskich 8.50,
    • Sulicice – przy kapliczce 9.10,
    • Połchówko – świetlica 9.30,
    • Kłanino – kapliczka MB Siewnej 10.00,
    • Kłanino – przy krzyżu 10.20,
    • Parszkowo – świetlica 8.00,
    • Radoszewo – kuźnia 8.20,
    • Starzyński Dwór – kaplica 8.40.
  6. Prosimy we wszystkich wymienionych miejscach o przygotowanie krzyża, zapalonych świec i wody święconej. U kapłanów, którzy będą dokonywali poświęceń można składać trwałe środki żywności dla rodzin najuboższych oraz skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas. We Wielką Sobotę liturgia światła, poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego o godz. 15.00 w St. Dworze, o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie. O godz. 21.00 odmówimy chwalebną część Różańca Świętego, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji. W miarę możliwości będziemy starali się o spowiedź świętą w czasie każdej mszy świętej. Nie będzie spowiedzi świętej w czasie świąt.
  7. Rezurekcja wraz z procesją w St. Dworze o godz. 5.00, o godz. 6.00 w Starzynie, a o godz. 8.00 w Werblini – nie będzie mszy świętej w Starzynie o godz. 7.00, ani w Werblini o godz. 11.00 – dalszy układ mszy w pierwsze święto i drugie święto wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt kolekta przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Prosimy o udział w procesjach feretrony i asystę procesyjną.
  8. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Ossowskich, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic – u p. Grażyny Lantowskiej w kwiaciarni. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  9. Zapowiedzi przedślubne: II-ga: Michał Paweł Groenwald z Radoszewa i Daria Natalia Stasik z Nowego Stawu.
  10. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1% podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
  11. Do nabycia Gość Niedzielny. W biurze parafialnym nabyć można świece z wizerunkiem baranka paschalnego na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówka - bloku, a na sobotę prosimy mieszkańców Połchówka – domy po lewej stronie w kierunku na Świecino.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.