Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkopotną - 22-03-2015r.
  1. Serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom i Dyrekcjom naszych szkół za życzliwość w zorganizowaniu wielkopostnych rekolekcji.
  2. Trwa Wielki Post – zachęcamy do podejmowania wiekopostnych postanowień, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Starzynie, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed niedzielnymi mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć można świece z Barankiem Paschalnym na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  3. W przyszła niedzielę – Palmową - młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Chile. Na wszystkich mszach świętych święcimy palmy.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Ossowskich, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic – u p. Grażyny Lantowskiej w kwiaciarni. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  5. W sobotę od godz. 9.00 do 10.00 spowiedź święta przedświąteczna w naszej parafii z udziałem spowiedników z naszego dekanatu – bardzo serdecznie prosimy o skorzystanie w tym czasie z możliwości spowiedzi, gdyż później będzie już o nią trudniej.
  6. We środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – msze święte o godz. 7.00, 16.30, 18.00 i 19.00.
  7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci i dla rodziców przed pierwszą komunia świętą.
  8. Zapowiedzi przedślubne: I-sza: Michał Paweł Groenwald z Radoszewa i Daria Natalia Stasik z Nowego Stawu.
  9. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1% podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
  10. Do nabycia Gość Niedzielny.
  11. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Parszkowa, a na sobotę prosimy mieszkańców Połchówka – bloku.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.