Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkopostną - 15-03-2015r.
  1. Trwa Wielki Post – zachęcamy do podejmowania wiekopostnych postanowień, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Starzynie, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed niedzielnymi mszami świętymi – Żywy Różaniec zachęcamy w tym miesiącu do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali. W biurze parafialnym nabyć można świece z Barankiem Paschalnym na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Franciszka z Zakonu Franciszkanów który poprowadzi rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji jest następujący: 16.03 - poniedziałek • 8.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kłanina. • 8.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Werblini – ks. proboszcz Jacek Bordzoł. • 9.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla gimnazjum w Starzynie • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych • 11.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Starzynie • 16.30 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie 17.03 – wtorek • 8.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Werblini – ks. proboszcz Jacek Bordzoł. • 9.00 – msza święta z nauką dla gimnazjum w Starzynie • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych • 11.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Starzynie • 16.30 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie 18.03 – środa • 8.00 – msza święta z nauką dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kłanina. • 8.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Werblini – ks. proboszcz Jacek Bordzoł. • 9.00 – msza święta z nauką dla gimnazjum w Starzynie • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, • 11.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Starzynie • 16.30 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie Spowiedź święta w czasie rekolekcji przed każdą mszą świętą – ofiary zebrane we wtorek i środę przekazane będą na rzecz prac ojca rekolekcjonisty – serdeczne Bóg zapłać.
  3. We czwartek przypada w Kościele uroczystość św. Józefa – Patrona ojców, mężów, miejscowości Starzyno i dobrej śmierci – msze święte o godz. 10.00, 16.30, 17.30, 18.00 a o 19.00 serdecznie zapraszamy Męską Różę ŻR w dniu jej Patrona – po mszy świętej świąteczne spotkanie na plebanii.
  4. Sołtys Sołectwa Starzyno zwołuje Zebranie Wiejskie w dniu 19 marca 2015 roku o godz. 18.00 w remizie OSP w Starzynie.
  5. Puckie Hospicjum pragnie zaprosić na refleksyjny, wielkopostny koncert charytatywny Mieczysława Szczęśniaka, który odbędzie się 20 marca o godz. 18.00 w hali widowiskowo – sportowej w Luzinie ul. Mickiewicza 22. Wejściówki do nabycia przed koncertem – szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  6. Oddział Rejonowy PCK w Pucku otrzymał jabłka, które będą przekazane szkołom, przedszkolom, placówkom oświatowym, DPS, a także mieszkańcom korzystającym z pomocy społecznej, rodzinom wielodzietnym, rencistom i emerytom. Jabłka wydawane będą zainteresowanym w poniedziałek tj. 16 marca w Starzynie przy ul. Długiej 28 Skład Opału w godz. od 8.00 do 10.00. Owoce wydawane będą przez panią Lucynę Roeske – Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Pucku oraz przez pana Henryka Kunc – sołtysa Starzyno. Dziękujemy państwu Bernadecie, Jerzemu i Rafałowi Fleming za okazaną pomoc w dostarczeniu owoców. Informujemy również że dla mieszkańców Werblini jabłka będą wydawane przy posesji pani Lucyny Roeske od godz. 13.00. Prosimy aby poszczególni sołtysi zabrali ze sobą pieczątki.
  7. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1% podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
  8. Zapowiedzi przedślubne: III-cia: Norbert Beniamin Wittbrodt zam. Sławoszynko i Małgorzata Teresa Wachowiak zam. Starzyno. III-cia: Artur Tadeusz Potracki zam. Połczyno i Maria Magdalena Perszon zam. Werblinia. III-cia: Janusz Jan Maszota zam. Sulicice i Katarzyna Maria Styn zam. Kaczyniec.
  9. Do nabycia Gość Niedzielny.
  10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic Ameryki i Północy, a na sobotę prosimy mieszkańców Parszkowa. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary w dzisiejszą, trzecią niedzielę miesiąca na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.