Start Ogłoszenia parafialne Ogloszenia parafialne na III Niedzielę Wielkopostną - 08-03-2015 r.
  1. Trwa Wielki Post – zachęcamy do podejmowania wiekopostnych postanowień, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Starzynie, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed niedzielnymi mszami świętymi – Żywy Różaniec zachęcamy w tym miesiącu do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali. W biurze parafialnym nabyć można świece z Barankiem Paschalnym na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz misji w Chile dla siostry Brygidy Koeppen FMM w kwocie 1095,31.
  3. Odziała Rejonowy PCK w Pucku otrzymał jabłka, które będą przekazane szkołom, przedszkolom, placówkom oświatowym, DPS, a także mieszkańcom korzystającym z pomocy społecznej, rodzinom wielodzietnym, rencistom i emerytom. Jabłka wydawane będą zainteresowanym w poniedziałek tj. 9 marca w Starzynie przy ul. Długiej 28 Skład Opału w godz. od 8.00 do 10.00. Owoce wydawane będą przez panią Lucynę Roeske – Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Pucku oraz przez pana Henryka Kunc – sołtysa Starzyno. Dziękujemy państwu Bernadecie, Jerzemu i Rafałowi Fleming za okazaną pomoc w dostarczeniu owoców.
  4. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które, tak jak w ubiegłym roku głosić będzie ojciec Franciszek z Zakonu Franciszkanów.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
  6. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1% podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
  7. Zapowiedzi przedślubne: II-ga: Norbert Beniamin Wittbrodt zam. Sławoszynko i Małgorzata Teresa Wachowiak zam. Starzyno. II-ga: Artur Tadeusz Potracki zam. Połczyno i Maria Magdalena Perszon zam. Werblinia. II-ga: Janusz Jan Maszota zam. Sulicice i Katarzyna Maria Styn zam. Kaczyniec.
  8. Do nabycia Gość Niedzielny.
  9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic Południa, a na sobotę prosimy mieszkańców Sulicic Ameryki i Północy.
  10. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Zygmunta Chołkę, lat 63 z Krokowej, Elżbietę Scheiba, lat 71 z Sulicic i Błażeja Lantowskiego, lat 19 ze Starzyna.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.