Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkopostną - 01-03-2015r.
  1. Rozpoczął się Wielki Post – zachęcamy do podejmowania wiekopostnych postanowień, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Starzynie, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed niedzielnymi mszami świętymi – przy głównym wyjściu zabrać można ze sobą skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas, które zbierzemy tradycyjnie we Wielką Sobotę.
  2. W dzisiejszą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 swoim świadectwem pracy misyjnej podzieli się z nami siostra Brygida Koeppen z Chile – przez całą niedzielę po mszach świętych przy głównym wyjściu będzie można złożyć ofiarę na rzecz misji świętych.
  3. Za dwa tygodnie rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które, tak jak w ubiegłym roku głosić będzie ojciec Franciszek z zakonu franciszkanów.
  4. KPP Puck przestrzega przed oszustami, działającymi tzw. Metodą Na Wnuczka. Przestępcy dzwonią przeważnie do osób starszych i udając bliskich, wyłudzają pieniądze. Ostatnio oszuści udają nawet policjantów lub innych funkcjonariuszy, żądając przekazania im pieniędzy pod pretekstem prowadzenia działań śledczych. Podkreślamy że służby państwowe NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PRZEKAZANIA PIENIĘDZY, a w sytuacji, gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń prosimy o kontakt z Policją pod nr 997 lub 112. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić ich o próbie oszustwa.
  5. Dyrekcja Zespołu Szkół w Starzynie informuje, że w dniach 2 do 31 marca 2015 roku odbywają się: • zapisy dzieci z rocznika 2010 /pięciolatki podlegające obowiązkowi rocznego przygotowania przedszkolnego/ zamieszkałe na terenie Gminy Puck na rok szkolny 2015/2016 do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Starzynie. Dzieci z rocznika 2010 /pięciolatki podlegające obowiązkowi rocznego przygotowania przedszkolnego/ zamieszkałe na terenie Gminy Krokowa i poza Gminą Puck zapisują się do oddziału przedszkolnego lub przedszkola na terenie swojego zamieszkania, tj. gmina, miasto – a do oddziału przedszkolnego przy Szkole podstawowej w Starzynie mogą być przyjęte wyłącznie w przypadku wolnych miejsc po zakończeniu rekrutacji po 21 sierpnia 2015 roku. • obowiązkowe zapisy dzieci z rocznika 2009 /sześciolatki obecnie uczęszczające do przedszkola lub oddziału przedszkolnego/ na rok 2015/2016 do klasy I w Szkole Podstawowej w Starzynie, • obowiązkowe zapisy dzieci z rocznika 2008 /siedmiolatki urodzone w okresie od 1 lipca 2008 roku do 31 grudnia 2008 roku uczęszczające obecnie przedszkola lub oddziału przedszkolnego, które nie rozpoczęły spełnienia obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 oraz dzieci z rocznika 2008 odroczone od spełnienia obowiązku szkolnego/ na rok szkolny 2015/2016 do klasy I Szkoły Podstawowej w Starzynie. Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.30. W przypadku, gdy dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły będzie uczęszczało do klasy pierwszej SP poza obwodem szkoły – rodzice są zobowiązani poinformować o tym fakcie Dyrekcję szkoły w w/w terminach. Szczegółowe informacje oraz druki wymaganych dokumentów będą dostępne na szkolnej stronie internetowej www.szkolastarzyno.eu oraz w sekretariacie szkoły od 2 marca 2015r.
  6. Między walentynkami a Dniem Kobiet zapraszamy na wyjazd do kina "Helios" w Gdyni, na komedię romantyczną dla młodych i dla starszych pod tytułem "Miłość z netu". Wyjazd autokarem 3-go marca, we wtorek o godz. 16.45 sprzed kościoła. Koszt 25 złotych – zapisy w biurze parafialnym.
  7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
  8. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1% podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
  9. Zapowiedzi przedślubne: I-sza: Norbert Beniamin Wittbrodt zam. Sławoszynko i Małgorzata Teresa Wachowiak zam. Starzyno. I-sza: Artur Tadeusz Potracki zam. Połczyno i Maria Magdalena Perszon zam. Werblinia. I-sza: Janusz Jan Maszota zam. Sulicice i Katarzyna Maria Styn zam. Kaczyniec.
  10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz nawiedzi chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.30 spowiedź w Starznie i sobota miesiąca – ks. Wojciech odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, o godz. 20.40 katecheza Przykazanie Miłości IV, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
  11. Do nabycia Gość Niedzielny.
  12. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic wioski, majątku i pałacu, a na sobotę prosimy mieszkańców Sulicic Południa. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w pracach przy kościele i plebanii p. Mariuszowi Klebba z Radoszewa, p. Adamowi Liss ze Starzyna i p. Magdalenie i Grzegorzowi Budnik z Brzyna.
  13. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Szymikowskiego, lat 70 z ul. Kościelnej ze Starzyna – msza święta w jego intencji od parafii Starzyńskiej w sobotę rano o godz. 7.00 i Annę Pulczyńską, lat 75 z Sulicic ostatnio mieszkającą w DPS Lubkowo.