Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkopostną - 22-02-2015
  1. Rozpoczął się Wielki Post – zachęcamy do podejmowania wiekopostnych postanowień, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Starzynie, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed niedzielnymi mszami świętymi – przy głównym wyjściu zabrać można ze sobą skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas, które zbierzemy tradycyjnie we Wielką Sobotę.
  2. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 swoim świadectwem pracy misyjnej podzieli się z nami siostra Brygida Koeppen z Chile – przez całą niedzielę po mszach świętych przy głównym wyjściu będzie można złożyć ofiarę na rzecz misji świętych.
  3. Braci z Męskiej Róży Różańca, modlących się za chrześcijan prześladowanych zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 na plebanię.
  4. Między walentynkami a Dniem Kobiet zapraszamy na wyjazd do kina "Helios" w Gdyni, na komedię romantyczną dla młodych i dla starszych pod tytułem "Miłość z nety". Wyjazd autokarem 3-go marca, we wtorek o godz. 16.45 sprzed kościoła. Koszt 25 złotych – zapisy w biurze parafialnym.
  5. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w najbliższy piątek 27 lutego KGW Starzyno organizuje wyjazd do kina na film "Carte blanche" – koszt 15 złotych od osoby – zapisy u pani Grażyny w kwiaciarni. Wyjazd w piątek o godz. 18.45 sprzed OSP Starzyno.
  6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
  7. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1% podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
  8. Do nabycia Gość Niedzielny.
  9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina domy po lewej strony w kierunku na Krokową z rodzin p. Lieske, Miotk, Marszałek, Drafz, Kohs, Plocke i rodziny mieszkające w bloku, a na sobotę prosimy mieszkańców Sulicic wioski i majątku.
  10. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Bieszk, lat 82 ze Starzyna i Halinę Kołodzik, lat 68 z Sulicic.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.