Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkopostną - 22-02-2015
 1. Rozpoczął się Wielki Post – zachęcamy do podejmowania wiekopostnych postanowień, a szczególnie abstynencji. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Starzynie, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed niedzielnymi mszami świętymi – przy głównym wyjściu zabrać można ze sobą skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas, które zbierzemy tradycyjnie we Wielką Sobotę.
 2. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 swoim świadectwem pracy misyjnej podzieli się z nami siostra Brygida Koeppen z Chile – przez całą niedzielę po mszach świętych przy głównym wyjściu będzie można złożyć ofiarę na rzecz misji świętych.
 3. Braci z Męskiej Róży Różańca, modlących się za chrześcijan prześladowanych zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 na plebanię.
 4. Między walentynkami a Dniem Kobiet zapraszamy na wyjazd do kina "Helios" w Gdyni, na komedię romantyczną dla młodych i dla starszych pod tytułem "Miłość z nety". Wyjazd autokarem 3-go marca, we wtorek o godz. 16.45 sprzed kościoła. Koszt 25 złotych – zapisy w biurze parafialnym.
 5. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w najbliższy piątek 27 lutego KGW Starzyno organizuje wyjazd do kina na film "Carte blanche" – koszt 15 złotych od osoby – zapisy u pani Grażyny w kwiaciarni. Wyjazd w piątek o godz. 18.45 sprzed OSP Starzyno.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
 7. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1% podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny.
 9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina domy po lewej strony w kierunku na Krokową z rodzin p. Lieske, Miotk, Marszałek, Drafz, Kohs, Plocke i rodziny mieszkające w bloku, a na sobotę prosimy mieszkańców Sulicic wioski i majątku.
 10. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Bieszk, lat 82 ze Starzyna i Halinę Kołodzik, lat 68 z Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…