Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedziele Zywkłą -01-02-2015 r.
  1. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 występuje Towarzystwo Śpiewaczy im. Jana Trepczyka z koncertem kolęd, także w języku kaszubskim.
  2. Dzisiaj o godz. 13.30 spotkanie różańcowe w Połchówku, a o godz. 14.30 w Starzyńskim Dworze, a następnie tam msza święta o godz. 15.00. Spotkania różańcowe w Kłaninie, Werblini i w Starzynie wyjątkowo w niedzielę 15 lutego.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za przyjęte kolędy, modlitwy i ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i za wszelką gościnność.
  4. W dzisiejszą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przed pierwszą komunią świętą – obecność obowiązkowa.
  5. Jutro uroczystością Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 10.00, 16.30 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice, a w czasie mszy wieczornej świece dzieci pierwszokomunijnych.
  6. We wtorek dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła.
  7. W czwartek dzień św. Agaty – po mszach świętych poświęcenie chleba i wody Ku jej czci.
  8. W czwartek 5 lutego w dużym budynku szkoły w Starzynie odbędzie się w godz. od 16.00 do 17.30 zabawa karnawałowa dla najmłodszych dzieci poniżej 6-tego roku życia – serdecznie zapraszamy.
  9. W sobotę 7 lutego w sali w OSP Werblinia zabawa karnawałowa organizowana przez KGW Werblinia i parafię.
  10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz nawiedzi chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.30 spowiedź w Starznie i sobota miesiąca – ks. Wojciech odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, o godz. 20.40 katecheza Przykazanie Miłości III, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
  11. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1 podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
  12. Zapowiedzi przedślubne: III-cia: Mateusz Łukasz Bianga, zam. Podole Wielkie i Anna Jadwiga Wegner, zam. Połchówko.
  13. Do nabycia Gość Niedzielny.
  14. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina rodziny p. Tarnowskich, Naczk, Liss po lewej stronie w kierunku na Krokową, a o sprzątanie w poniedziałek i zdjęcie dekoracji świątecznej mieszkańców parzystej strony ul. Nowy Świat ze Starzyna.
  15. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Helenę Pawlik, lat 82 z Sulicic.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.