Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedziele Zywkłą -01-02-2015 r.
 1. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 występuje Towarzystwo Śpiewaczy im. Jana Trepczyka z koncertem kolęd, także w języku kaszubskim.
 2. Dzisiaj o godz. 13.30 spotkanie różańcowe w Połchówku, a o godz. 14.30 w Starzyńskim Dworze, a następnie tam msza święta o godz. 15.00. Spotkania różańcowe w Kłaninie, Werblini i w Starzynie wyjątkowo w niedzielę 15 lutego.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za przyjęte kolędy, modlitwy i ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i za wszelką gościnność.
 4. W dzisiejszą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przed pierwszą komunią świętą – obecność obowiązkowa.
 5. Jutro uroczystością Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 10.00, 16.30 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice, a w czasie mszy wieczornej świece dzieci pierwszokomunijnych.
 6. We wtorek dzień św. Błażeja – po mszach świętych błogosławieństwo świec od chorób gardła.
 7. W czwartek dzień św. Agaty – po mszach świętych poświęcenie chleba i wody Ku jej czci.
 8. W czwartek 5 lutego w dużym budynku szkoły w Starzynie odbędzie się w godz. od 16.00 do 17.30 zabawa karnawałowa dla najmłodszych dzieci poniżej 6-tego roku życia – serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę 7 lutego w sali w OSP Werblinia zabawa karnawałowa organizowana przez KGW Werblinia i parafię.
 10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, piątek – ks. proboszcz nawiedzi chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, o godz. 17.30 spowiedź w Starznie i sobota miesiąca – ks. Wojciech odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, o godz. 20.40 katecheza Przykazanie Miłości III, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 11. Serdecznie prosimy osoby z naszej wspólnoty parafialnej, które zechciałyby przekazać 1 podatku o wparcie trzyletniego Szymona – KRS 00 000 37 904 – cel szczegółowy 20069 Rutha Szymon.
 12. Zapowiedzi przedślubne: III-cia: Mateusz Łukasz Bianga, zam. Podole Wielkie i Anna Jadwiga Wegner, zam. Połchówko.
 13. Do nabycia Gość Niedzielny.
 14. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina rodziny p. Tarnowskich, Naczk, Liss po lewej stronie w kierunku na Krokową, a o sprzątanie w poniedziałek i zdjęcie dekoracji świątecznej mieszkańców parzystej strony ul. Nowy Świat ze Starzyna.
 15. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Helenę Pawlik, lat 82 z Sulicic.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…