Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłę -25-01-2015r.
 1. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Towarzystwo Śpiewaczy im. Jana Trepczyka z koncertem kolęd, także w języku kaszubskim.
 2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przed pierwszą komunią świętą – obecność obowiązkowa.
 3. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda – plan na najbliższe dni jest następujący: • 26 styczeń – poniedziałek – Starzyno ul. Mechowska i Dominikańska (od godz. 14.00), Klonowa, Brzozowa, Dębowa i Topolowa od godz. 16.00. • 27 styczeń – wtorek – Starzyno ul. Nowa (od godz. 14.00), ul. Kościelna (od godz. 16.00), ul. Krótka od 18.30. • 28 styczeń – środa – Starzyno ul. Długa od apteki do plebanii (od godz. 14.00), • 29 styczeń - czwartek – Starzyno ul. Długa od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki – strona nieparzysta (od godz. 13.00), strona parzysta z obydwóch stron od godz. 16.00, • 30 styczeń – piątek – Starzyno ul. Nowy Świat strona parzysta nr 28 – 44 i ul. Długa od plebanii do kapliczki przy ulicy Mechowskiej (od godz. 14.00), • 31 styczeń – sobota – kolęda dodatkowa – zgłoszenia w tym tygodniu w biurze parafialnym. Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.
 4. KGW Starzyno wraz z OSP i parafią zapraszają w wszystkich chętnych na zabawę karnawałową w remizie OSP Starzyno w sobotę od godz. 19.00. Zapisy oraz wpłaty dokonywać można u pani Grażyny w kwiaciarni bądź u pani Joanny Liss do 25 stycznia.
 5. W sobotę 7 lutego w sali w OSP Werblinia zabawa karnawałowa organizowana przez KGW Werblinia i parafię.
 6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 7. Zapowiedzi przedślubne: II-ga: Mateusz Łukasz Bianga, zam. Podole Wielkie i Anna Jadwiga Wegner, zam. Połchówko.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny.
 9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina nr 18, 17 i 16, a o sprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców Kłanina rodziny p. Tarnowskich, Naczk, Liss po lewej stronie w kierunku na Krokową.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…