Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłę -25-01-2015r.
  1. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Towarzystwo Śpiewaczy im. Jana Trepczyka z koncertem kolęd, także w języku kaszubskim.
  2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przed pierwszą komunią świętą – obecność obowiązkowa.
  3. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda – plan na najbliższe dni jest następujący: • 26 styczeń – poniedziałek – Starzyno ul. Mechowska i Dominikańska (od godz. 14.00), Klonowa, Brzozowa, Dębowa i Topolowa od godz. 16.00. • 27 styczeń – wtorek – Starzyno ul. Nowa (od godz. 14.00), ul. Kościelna (od godz. 16.00), ul. Krótka od 18.30. • 28 styczeń – środa – Starzyno ul. Długa od apteki do plebanii (od godz. 14.00), • 29 styczeń - czwartek – Starzyno ul. Długa od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki – strona nieparzysta (od godz. 13.00), strona parzysta z obydwóch stron od godz. 16.00, • 30 styczeń – piątek – Starzyno ul. Nowy Świat strona parzysta nr 28 – 44 i ul. Długa od plebanii do kapliczki przy ulicy Mechowskiej (od godz. 14.00), • 31 styczeń – sobota – kolęda dodatkowa – zgłoszenia w tym tygodniu w biurze parafialnym. Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.
  4. KGW Starzyno wraz z OSP i parafią zapraszają w wszystkich chętnych na zabawę karnawałową w remizie OSP Starzyno w sobotę od godz. 19.00. Zapisy oraz wpłaty dokonywać można u pani Grażyny w kwiaciarni bądź u pani Joanny Liss do 25 stycznia.
  5. W sobotę 7 lutego w sali w OSP Werblinia zabawa karnawałowa organizowana przez KGW Werblinia i parafię.
  6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
  7. Zapowiedzi przedślubne: II-ga: Mateusz Łukasz Bianga, zam. Podole Wielkie i Anna Jadwiga Wegner, zam. Połchówko.
  8. Do nabycia Gość Niedzielny.
  9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina nr 18, 17 i 16, a o sprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców Kłanina rodziny p. Tarnowskich, Naczk, Liss po lewej stronie w kierunku na Krokową.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.