Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zwykłą - 18-01-2015 r.
  1. W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 dzieci i młodzież ze szkoły w Werblini przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe w języku kaszubskim.
  3. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda – plan na najbliższe dni jest następujący:
    • 19 styczeń – poniedziałek – Starzyno ul. Trzy Gracki (od godz. 14.00), Cegielnia i Głuszewo od godz. 16.00 – prosimy o pojazd na godz. 16.00.
    • 20 styczeń – wtorek – Kłanino domy po prawej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 14.00), p. Roeske, Rompa, Sieg i Bartkowscy od godz. 16.00, p. Klebba od 18.30 – prosimy o pojazd na godz. 16.00.
    • 21 styczeń – środa – Kłanino nr 19 i 20 (od godz. 14.00), 18, 17 i 16 od godz. 16.00 – prosimy o jeden pojazd na 14.00,
    • 22 styczeń - czwartek – Starzyno ul. Osiedle Leśne od godz. 14.00, ul. Cicha od godz. 16.00, ul. Bukowa od godz. 18.30,
    • 23 styczeń – piątek – Starzyno ul. Żarnowiecka z obydwóch stron – od nr najniższych do najwyższych (od godz. 14.00).
    • 24 styczeń – sobota – Starzyno ul. Lipowa, Pucka i Ogrodowa (od godz. 9.00).
    • 25 styczeń – niedziela – Starzyno ul. Słoneczna i Spółdzielców (od godz. 14.00), ul. Spokojna i Polna (od godz. 16.00). Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.
  4. W sobotę o godz. 20.00 w Starzyniance zabawa, organizowana przez Rodzinę Różańcową.
  5. KGW Starzyno wraz z OSP i parafią zapraszają członkinie i członków KGW i OSP na karnawałowy bal przebierańców który odbędzie się 31 stycznia od godz. 19.00 w remizie OSP Starzyno. Koszt 30 złotych od osoby. W cenie zabawa przy orkiestrze, obiad, przekąski, ciasto, ciepły posiłek o północy, liczne konkursy i zabawy. Zapisy oraz wpłaty dokonywać można u pani Grażyny w kwiaciarni bądź u pani Joanny Liss do 25 stycznia.
  6. W sobotę 7 lutego w sali w OSP Werblinia zabawa karnawałowa organizowana przez KGW Werblinia i parafię.
  7. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
  8. Zapowiedzi przedślubne: I-sza: Mateusz Łukasz Bianga, zam. Podole Wielkie i Anna Jadwiga Wegner, zam. Połchówko.
  9. Do nabycia Gość Niedzielny.
  10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina nr 20, a o sprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców Kłanina nr 18, 17 i 16. Wczoraj zamontowany został ekran do wyświetlania pieśni w kaplicy w Werblini.
  11. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Karsznia, lat 38 ze Starzyna i Nikolę - kilkudniowe dziecko.