Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zwykłą - 18-01-2015 r.
 1. W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 dzieci i młodzież ze szkoły w Werblini przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe w języku kaszubskim.
 3. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda – plan na najbliższe dni jest następujący:
  • 19 styczeń – poniedziałek – Starzyno ul. Trzy Gracki (od godz. 14.00), Cegielnia i Głuszewo od godz. 16.00 – prosimy o pojazd na godz. 16.00.
  • 20 styczeń – wtorek – Kłanino domy po prawej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 14.00), p. Roeske, Rompa, Sieg i Bartkowscy od godz. 16.00, p. Klebba od 18.30 – prosimy o pojazd na godz. 16.00.
  • 21 styczeń – środa – Kłanino nr 19 i 20 (od godz. 14.00), 18, 17 i 16 od godz. 16.00 – prosimy o jeden pojazd na 14.00,
  • 22 styczeń - czwartek – Starzyno ul. Osiedle Leśne od godz. 14.00, ul. Cicha od godz. 16.00, ul. Bukowa od godz. 18.30,
  • 23 styczeń – piątek – Starzyno ul. Żarnowiecka z obydwóch stron – od nr najniższych do najwyższych (od godz. 14.00).
  • 24 styczeń – sobota – Starzyno ul. Lipowa, Pucka i Ogrodowa (od godz. 9.00).
  • 25 styczeń – niedziela – Starzyno ul. Słoneczna i Spółdzielców (od godz. 14.00), ul. Spokojna i Polna (od godz. 16.00). Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.
 4. W sobotę o godz. 20.00 w Starzyniance zabawa, organizowana przez Rodzinę Różańcową.
 5. KGW Starzyno wraz z OSP i parafią zapraszają członkinie i członków KGW i OSP na karnawałowy bal przebierańców który odbędzie się 31 stycznia od godz. 19.00 w remizie OSP Starzyno. Koszt 30 złotych od osoby. W cenie zabawa przy orkiestrze, obiad, przekąski, ciasto, ciepły posiłek o północy, liczne konkursy i zabawy. Zapisy oraz wpłaty dokonywać można u pani Grażyny w kwiaciarni bądź u pani Joanny Liss do 25 stycznia.
 6. W sobotę 7 lutego w sali w OSP Werblinia zabawa karnawałowa organizowana przez KGW Werblinia i parafię.
 7. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 8. Zapowiedzi przedślubne: I-sza: Mateusz Łukasz Bianga, zam. Podole Wielkie i Anna Jadwiga Wegner, zam. Połchówko.
 9. Do nabycia Gość Niedzielny.
 10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina nr 20, a o sprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców Kłanina nr 18, 17 i 16. Wczoraj zamontowany został ekran do wyświetlania pieśni w kaplicy w Werblini.
 11. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Karsznia, lat 38 ze Starzyna i Nikolę - kilkudniowe dziecko.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…