Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 11-01-2015 r.
 1. Dzisiaj w Kościele Niedziela Chrztu Pańskiego – naszą modlitwą otoczmy rodziców, chrzestnych i kapłanów, którzy nam tego sakramentu udzielali.
 2. Ks. proboszcz Andrzej serdecznie dziękuje za modlitwy i ofiary – na kościół w Ostrowie zebrano w naszej parafii 4.368 zł.
 3. Gościmy dzisiaj wśród nas Chór Gminy Wejherowo z koncertem Bożonarodzeniowym w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 – po mszach świętych istnieje możliwość zakupienia płyt w cenie 10 zł.
 4. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12.00 dzieci i młodzież ze szkoły w Werblini przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe w języku kaszubskim.
 5. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską – kolędę – plan na najbliższe dni jest następujący:
  • 12 styczeń – poniedziałek – Sulicice Południe od strony p. Tarnowskich i Miotk (od godz. 14.00), a od strony p. Kreft, Zdebskich i Widak od godz. 16.00 – prosimy o pojazd na godz. 16.00.
  • 13 styczeń – wtorek – Sulicice Ameryka od strony p. Bullmann i Pawlik (od godz. 14.00), a od strony p. Milewczyk od godz. 16.00 – prosimy o pojazd na godz. 16.00.
  • 14 styczeń – środa – Sulicice Wioska i Majątek (od godz. 14.00) – prosimy o jeden pojazd,
  • 15 styczeń - czwartek – Starzyński Dwór, ul. Jana Karwasza od godz. 14.00, ul. Graniczna od godz. 16.00, ul. Brzozowa od godz. 18.30 – prosimy o jeden pojazd na godz. 16.00.
  • 16 styczeń – piątek – Starzyński Dwór – ul. Długa i Parkowa z obydwóch stron (od godz. 14.00) – prosimy o jeden pojazd.
  • 17 styczeń – sobota – Starzyno ul. Nowy Świat strona nieparzysta od nr najniższych do najwyższych (od godz. 9.00), strona parzysta od nr 2 do 28 od godz. 9.00, od nr 30 do 44 od godz. 12.00.
 6. Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.
 7. Rodzina Różańcowa wraz ze Starzynianką zaprasza na zabawę karnawałową w sobotę 24 stycznia w godz. 20.00 – 4.00. Koszt udziału 50 zł od osoby. W cenie kolacja, ciasto, przekąski i orkiestra. Zgłoszenia w Starzyniance i na plebanii.
 8. KGW Starzyno wraz z OSP i parafią zapraszają członkinie i członków KGW i OSP na karnawałowy bal przebierańców który odbędzie się 31 stycznia od godz. 19.00 w remizie OSP Starzyno. Koszt 30 złotych od osoby. W cenie zabawa przy orkiestrze, obiad, przekąski, ciasto, ciepły posiłek o północy, liczne konkursy i zabawy. Zapisy oraz wpłaty dokonywać można u pani Grażyny w kwiaciarni bądź u pani Joanny Liss do 25 stycznia.
 9. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00
 10. Do nabycia Gość Niedzielny.
 11. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina nr 19, a o sprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców Kłanina nr 20. Bóg zapłac 168 rodzinom za doroczne ofiary na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych – w piątek zamontowany zostanie ekran do wyświetlania pieśni w kaplicy w Werblini.
 12. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Genowefę Michniak-Lieske, lat 89 ze Sulicic, ostatnio mieszkającą w DPS Puck.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…