Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 11-01-2015 r.
  1. Dzisiaj w Kościele Niedziela Chrztu Pańskiego – naszą modlitwą otoczmy rodziców, chrzestnych i kapłanów, którzy nam tego sakramentu udzielali.
  2. Ks. proboszcz Andrzej serdecznie dziękuje za modlitwy i ofiary – na kościół w Ostrowie zebrano w naszej parafii 4.368 zł.
  3. Gościmy dzisiaj wśród nas Chór Gminy Wejherowo z koncertem Bożonarodzeniowym w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 – po mszach świętych istnieje możliwość zakupienia płyt w cenie 10 zł.
  4. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12.00 dzieci i młodzież ze szkoły w Werblini przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe w języku kaszubskim.
  5. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską – kolędę – plan na najbliższe dni jest następujący:
    • 12 styczeń – poniedziałek – Sulicice Południe od strony p. Tarnowskich i Miotk (od godz. 14.00), a od strony p. Kreft, Zdebskich i Widak od godz. 16.00 – prosimy o pojazd na godz. 16.00.
    • 13 styczeń – wtorek – Sulicice Ameryka od strony p. Bullmann i Pawlik (od godz. 14.00), a od strony p. Milewczyk od godz. 16.00 – prosimy o pojazd na godz. 16.00.
    • 14 styczeń – środa – Sulicice Wioska i Majątek (od godz. 14.00) – prosimy o jeden pojazd,
    • 15 styczeń - czwartek – Starzyński Dwór, ul. Jana Karwasza od godz. 14.00, ul. Graniczna od godz. 16.00, ul. Brzozowa od godz. 18.30 – prosimy o jeden pojazd na godz. 16.00.
    • 16 styczeń – piątek – Starzyński Dwór – ul. Długa i Parkowa z obydwóch stron (od godz. 14.00) – prosimy o jeden pojazd.
    • 17 styczeń – sobota – Starzyno ul. Nowy Świat strona nieparzysta od nr najniższych do najwyższych (od godz. 9.00), strona parzysta od nr 2 do 28 od godz. 9.00, od nr 30 do 44 od godz. 12.00.
  6. Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.
  7. Rodzina Różańcowa wraz ze Starzynianką zaprasza na zabawę karnawałową w sobotę 24 stycznia w godz. 20.00 – 4.00. Koszt udziału 50 zł od osoby. W cenie kolacja, ciasto, przekąski i orkiestra. Zgłoszenia w Starzyniance i na plebanii.
  8. KGW Starzyno wraz z OSP i parafią zapraszają członkinie i członków KGW i OSP na karnawałowy bal przebierańców który odbędzie się 31 stycznia od godz. 19.00 w remizie OSP Starzyno. Koszt 30 złotych od osoby. W cenie zabawa przy orkiestrze, obiad, przekąski, ciasto, ciepły posiłek o północy, liczne konkursy i zabawy. Zapisy oraz wpłaty dokonywać można u pani Grażyny w kwiaciarni bądź u pani Joanny Liss do 25 stycznia.
  9. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00
  10. Do nabycia Gość Niedzielny.
  11. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina nr 19, a o sprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców Kłanina nr 20. Bóg zapłac 168 rodzinom za doroczne ofiary na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych – w piątek zamontowany zostanie ekran do wyświetlania pieśni w kaplicy w Werblini.
  12. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Genowefę Michniak-Lieske, lat 89 ze Sulicic, ostatnio mieszkającą w DPS Puck.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.