Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedziele po Narodzeniu Pańskim - 04-01-2015 r.
 1. We wtorek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – msze święte z poświęceniem kredy w układzie niedzielnym. W tę uroczystość dzieci ze szkoły w Starzynie przedstawią Jasełka o Narodzeniu Pańskim. O godz. 14.30 rozpoczyna się w Starzyniance spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot ŻR naszej parafii, a po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami.
 2. Gościmy dzisiaj ks. proboszcza Andrzeja Buję z Ostrowa – kolekta na rzecz budującego się kościoła.
 3. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi z koncertem Bożonarodzeniowym Chór Gminy Wejherowo – po mszach świętych będzie możliwość zakupienia płyt w cenie 10 zł.
 4. Rozpoczeliśmy wizytę duszpasterską – kolędę – plan na najbliższe dni jest następujący: • 5 styczeń – poniedziałek – Werblinia: ulica Kwiatowa, Jabłoniowa i Spokojna (od godz. 14.00), • 7 styczeń – środa – Parszkowo i Radoszewo Wybudowania (od godz. 14.00) – prosimy o jeden pojazd, • 8 styczeń - czwartek – Radoszewo bloki – Topolowa 9 od godz. 14.00, pozostałe bloki od godz. 16.00, • 9 styczeń – piątek – Kłanino lewa strona w kierunku na Krokowę (od godz. 14.00). • 10 styczeń – sobota – Połchówko (od godz. 9.00). Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.
 5. Rodzina Różańcowa wraz ze Starzynianką zaprasza na zabawę karnawałową w sobotę 24 stycznia w godz. 20.00 – 4.00. Koszt udziału 50 zł od osoby. W cenie kolacja, ciasto, przekąski i orkiestra. Zgłoszenia w Starzyniance i na plebanii.
 6. KGW Starzyno wraz z OSP i parafią zapraszają członkinie i członków KGW i OSP na karnawałowy bal przebierańców który odbędzie się 31 stycznia od godz. 19.00 w remizie OSP Starzyno. Koszt 30 złotych od osoby. W cenie zabawa przy orkiestrze, obiad, przekąski, ciasto, ciepły posiłek o północy, liczne konkursy i zabawy. Zapisy oraz wpłaty dokonywać można u pani Grażyny w kwiaciarni bądź u pani Joanny Liss do 25 stycznia.
 7. Zapraszamy dzieci z Werblini, biorące udział w Jasełkach na spotkanie do szkoły jutro na godz. 10.00.
 8. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 9. Do nabycia Gość Niedzielny.
 10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul Długiej od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki, a o sprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców Kłanina nr 19. Bóg zapłać 165 rodzinom za doroczną ofiarę na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
 11. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Stefanię Krefta, lat 84 z Kłanina, ostatnio mieszkającą w Odargowie.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…